TİHEK Uzman Yardımcısı alımı ilanını duyurdu! 2021 veya 2022 KPSS puanı ile alım yapılacak

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 Uzman Yardımcısı alım ilanını yayınladı. KPSS puan şartı aranacak olup 2021 veya 2022 yılı puanı ile alım yapılacaktır. İşte ilan ile ilgili tüm detaylar.

TİHEK Uzman Yardımcısı alımı ilanını duyurdu! 2021 veya 2022 KPSS puanı ile alım yapılacak

TİHEK Uzman Yardımcısı alımı ilanını duyurdu! 2021 veya 2022 KPSS puanı ile alım yapılacak: Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu yayınlamış olduğu ilan ile ilgili tüm detayları belirtmiştir. Kontenjan, alımı yapılacak olan KPSS puan türü ve başvuru şartları ile ilgili tüm bilgiler haberimizde yer alıyor. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLAR 

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Bu şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLAR

İlana başvuru için bazı özel şartlar aranmaktadır. Bunlardan ilki Hukuk fakültesi mezunu olmak. Birde başvuru yapacak olan adaylardan yaş şartı aranmaktadır. Buna göre sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak. KPSS şartı aranacak olup KPSS 2021 veya 2022 yılında KPSS P4 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Yabancı dil şartı aranmak olup YDS dil sınavından en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ 

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 Uzman Yardımcısı ilanı için başvurular 12 Aralık 2022 tarihinde başlamış olmakla birlikte son başvuru tarihi ise 25 Aralık 2022 tarihi olarak belirlenmiştir. Bu tarihler arasında başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurular online olmak ile birlikte TİHEK kariyer kapısı üzerinden yapılacaktır. 

SONRAKİ HABER