Ticaret Bakanlığı KPSS puanı ile 60 memur alımı yapacak!

Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz günlerde memur alımı yapacağını duyurmuştu. İş ilanının başvurularının ise ileri bir tarihte başlayacağını belirtmişti. Ticaret Bakanlığı’nın yeni yayımladığı habere göre memur alımının başvuruları başladı.

Ticaret Bakanlığı KPSS puanı ile 60 memur alımı yapacak!

Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yeni bir memur alım ilanı yayımlamıştı. Yayımladığı ilana göre 10 farklı kadroda 60 yeni memur alımı yapacağını bildirmişti. Bununla birlikte adaylardan KPSS şartı ve birkaç özel şart daha istediklerini de belirtmişti. Bugün yayımlanan ilana göre ise Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere alımını yapacağı memurların başvuru süreçlerini başlattı. Ticaret Bakanlığı hangi kadrolarda alım yapacak? Özel şartlar olarak neler istiyor? Başvurular hangi tarihler arasında nerede yapılacak? Tüm soruların cevapları haberimizin detayında.

Ticaret Bakanlığı memur alım başvuruları başladı

Ticaret Bakanlığı bünyesindeki çalışan eksikliğini gidermek için geçtiğimiz günlerde bir personel alım ilanı yayımlamıştı. Yayımladığı ilana göre 10 farklı kadroda 60 yeni personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bununla birlikte başvuru yapmak isteyen adayların en az 70 ve üzeri puan alması gerektiğini şartını da belirtmişti. Yine Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamalarda memurları 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartlara göre alacağını da belirtmişti.

Özel şartlar olarak da 35 yaşından gün almamış olmaları gerektiğini ve alımını yapacağını açıkladığı kadroların şartlarında yer alan eğitim alanlarından lisans olarak mezun olmaları gerektiğini belirtmişti. Başvuruların https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim web adresi üzerinden yapılacağını bildiren Ticaret Bakanlığı yazılı sınava girmeye hak kazanmış adayların 100 TL ücret yatırmaları gerektiğini de duyurdu. Ücreti yatırmayan adayların sınav haklarının da geçersiz sayılacağı belirtildi.

Hangi kadrolarda alım yapılacak?

Bünyesindeki personel eksiğini tamamlamak için memur alım ilanı yayımlayan Ticaret Bakanlığı alımları 10 farklı kadroda yapacağını da belirtmişti. Ticaret Bakanlığı’nın açıklamalarına göre bu 10 farklı kadro, mühendislik ve teknik bölümler, iktisat, hukuk, maliye, kamu yönetimi, işletme, istatistik, uluslararası ilişkiler, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkiler olarak belirtildi.

Bünyesine 60 yeni memur alımı yapacağını duyuran Ticaret Bakanlığı memur alım başvurularının da başladığını tüm kamuoyuna duyurdu.

SONRAKİ HABER