TC sürücü belgesi olanlar dikkat! Polonya’da aylık 4 bin dolar maaşla çalışma fırsatı duyuruldu

Türkiye'de yurt dışı iş ilan araştırmaları vatandaşlar tarafından son aylarda sıklıkla araştırılıyor. Buna göre ise ehliyeti olan vatandaşlar için kritik uyarı yapıldı. TC sürücü belgesi olanlar dikkat! Polonya’da aylık 4 bin dolar maaşla çalışma fırsatı duyuruldu

TC sürücü belgesi olanlar dikkat! Polonya’da aylık 4 bin dolar maaşla çalışma fırsatı duyuruldu

TC sürücü belgesi olanlar dikkat! Polonya’da aylık 4 bin dolar maaşla çalışma fırsatı duyuruldu - Türkiye'de yurt dışı iş ilan araştırmaları vatandaşlar tarafından son aylarda sıklıkla araştırılıyor. Buna göre ise ehliyeti olan vatandaşlar için kritik uyarı yapıldı. Yapılan açıklamada Polonya'da şoförlüğü olan vatandaşlar için uber yapılacak. Türkiye'de ki taksi hizmeti bilindiği üzere yurt dışında Uber adı verilen bir sistem üzerinden işlemekte. Şoförler yolcuları belirledikleri konumlardan alarak sistem üzerinde işaretledikleri adreslere götürüyor. 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık Avrupa'da ve Türkiye'de kişiler belirledikleri bölgeler için tahmini fiyatları internetten görerek ücret ödemelerini platforma yaparak uber hizmeti alıyorlar. Yurt dışında çok yaygın olan ve arabası olan herkesin yapabildiği iş için ise vatandaşlar detayları araştırıyor. Polonya'da uber şoförü için ise yurt dışından istihdam sağlanacağı bilgisine ulaşıldı. İşte detaylar kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

POLONYA'DA UBER ŞOFÖRÜ OLUN

TC sürücü belgesi olanlar dikkat! Polonya’da aylık 4 bin dolar maaşla çalışma fırsatı duyuruldu

Polonya’da iş bulmak için öncelikle kişinin çalışma iznine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca Polonya dili olan Lehçe diline veya İngilizceye iletişim kurabilecek derecede hakim olunması gerekmektedir. Polonya’da çalışmanın en kolay yolu, mevcut işveren tarafından Polonya’ya transfer edilmek ve Polonya’da faaliyet göstermektir.

Polonya'ya çok az bir yabancı dil ile giderek çalışma hayatınıza başlayabilirsiniz. Öncesinde planlarınızı anlatmak için vize başvurusu yapmalı ve çalışmak için gitmek istediğinizi belirtmeniz gerekecek. 

POLONYA UBER ŞOFÖRÜ GELİRLERİ

Polonya'ya çalışma vizesi alarak giden Türk vatandaşlarının çektiği videolarda uber şoförlüğü yaptığını gözlemleyebiliyoruz. Buna göre ise uber şoförü olan vatandaşlar haftalık bin dolar gibi bir kazanç sağladıklarını açıklıyorlar.

Uber şoförlüğünde ki gelir oranı tamamen kişilerin çalışma oranlarına bağlı olarak değişen bir rakamdır. Çalışma süreniz günlük 8 - 10 ve 12 ise bu süreçte kazanacağınız rakamda ona göre farklılık gösterebilmektedir.

Ortalama 10 saat çalışan bir uber şoförü haftalık 700 ila 1000 dolar arasında gelir elde ederken aylık geliri ise ortalama 4 bin dolara isabet ediyor.

POLONYA ÇALIŞMA İZNİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Polonya'da çalışma izni alabilmek için gerekli belgeler aşağıda yer alıyor.

  • Vize Talebi Dilekçesi
  • Nüfus Cüzdan
  • Sabıka Kayıtı
  • Askerlik Belgeleri
  • Diploma ve Sertifika
  • Biometrik Fotoğraf
  • Seyahat Sağlık Sigortaları
  • Polonya Masrafı
  • Geçerli Pasaport
  • İş Sözleşme

Android için tıklayarak indirin. 
Apple için tıklayarak indirin. 

Polonya'da güncel iş ilanlarından anında haberdar olmak isterseniz Kamu Gündemi mobil uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza kurabilirsiniz.

SONRAKİ HABER