Son Dakika! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 30 bin 62 personel alınacak!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde sivil ve askeri personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakan Akar’ın açıklamasına göre, 30 bin 62 personel alımı yapılacak.

Son Dakika! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 30 bin 62 personel alınacak!

Milli Savunma Bakanlığı, 2023 senesi için yeni subay, devlet memuru, astsubay, askeri öğrenci, sözleşmeli er ve işçi alımı yapacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamaya göre 30 bin 62 personel alımı yapılacak. İşte tüm detaylar…

30 bin 62 personel alımı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2023 yılında istihdam edilecek personel sayısını açıkladı. Farklı branşlarda 30 bin 62 askeri personel alımı yapılacak. Alımlar; subay, devlet memuru, astsubay, askeri öğrenci, sözleşmeli er ve işçi kapsamında olacak. MSÜ Lise subay ve astsubay alımları sınavının da nisan ayında yapılacağı öğrenildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamasına göre, 30 bin 62 personel temini için planlamalar yapıldı ve süreç başladı. Bakan Akar, 2 Nisan’da askeri öğrenci aday belirleme sınavının ardından haziran ayında mülakatlar ile devam edileceğini de açıkladı.Son Dakika! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 30 bin 62 personel alınacak!

Bakan Hulusi Akar açıklama yaptı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptığı açıklamaya göre, 2023 yılı içerisinde toplamda 30 bin 62 personel alımı yapılacağı açıklandı. Bakan Hulusi Akar;

“Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan’da yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmalar başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Milli Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde, ülkemizin savunma ve güvenliğinde görev almaya davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir gelecek olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER