Selçuk Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapıyor! Sağlık personeli, Temizlik, Tekniker...

Selçuk Üniversitesi tarafından sağlık personeli olmak isteyenlere sevindirici haber geldi. Selçuk Üniversitesi diş hekimliği fakültesi için personel alımı yapacağını duyurdu. Ayrıca alımı yapılacak personellerin çeşitli kadrolardan olacağını belirtti.

Selçuk Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapıyor! Sağlık personeli, Temizlik, Tekniker...

Selçuk üniversitesi tarafından sağlık personeli kadrolarında sözleşmeli personel alımı yapılacak. Çeşitli görevlendirmelerin yapılacağı iş imkanının haberi 22 Mayıs 2023 tarihli Resmî Gazete'de yayımlandı. Gazetede yayımlanan haberlere göre Selçuk Üniversitesi’nin Diş Hekimliği fakültesinde çalışması için sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru şartları ve haberin detayları yazımızın devamında…

Selçuk Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alacak

Selçuk Üniversitesi bugün yayımlanan ilan ile 18 sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Bu sağlık personellerinin diş hekimliği fakültesinde olacağını belirtti. Ayrıca personel alımlarının en az 55 KPSS puanı ile olması gerektiğini eğitim durumlarının ise alınacak kategorideki alanlara göre yayımlanan tablodaki gibi olması gerektiğini açıkladı. Şartları ve kontenjan bilgilerini ise 22 Mayıs 2023 tarihli resmî gazetede yayımlanan ilan ile yayımladı. Kadrosundaki eksikliği gidermek adına 18 kişilik boş kadro ilanı açan Selçuk Üniversitesi bu kadroların diş hekimliği fakültesinde olacağını vurguladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında alınacak olan çalışanlar için kontenjan bilgisi ise yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

 Sağlık Personeli alımında başvuru koşulları ve şartları neler olacak?

Selçuk Üniversitesi, personel alımında başvuru yapacak olan vatandaşlardan genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesindeki şartlar ile alım yapacağını açıkladı. Buna ilave olarak KPSS ve eğitim şartlarında da KPSS notunun en az 55 olmasını, eğitimde ise yerleştirilecek kadrolara göre lise ve ön lisans mezuniyeti aranacağını belirtti. Selçuk Üniversitesinin resmi gazetede yayımlanan kadrolara göre eğitim tablosu şu şekilde;

Selçuk Üniversitesi alım yapacağı kadrolar için; Hemşire için ortaöğretim, Röntgen teknisyeni için ön lisans, Sağlık teknikeri için ön lisans, Destek Personeli (temizlik) için ortaöğretim, Destek Personeli         ( basit bakım onarım) için ortaöğretim, Tekniker(Elektrik) için ön lisans, Tekniker(elektronik) için ön lisans, Sağlık teknikeri (diş protez) için ön lisans mezuniyetlerinin olmasını şart koşuyor.

SONRAKİ HABER