Sağlık Bakanlığı 42500 personel alımı başvuru kılavuzu yayınlandı mı, alım ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 42500 personel alımı için başvuru kılavuzu bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı 42500 personel alımı başvuru kılavuzu yayınlandı mı, alım ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 42500 personel alımı için başvuru kılavuzu bekleniyor. Türkiye'de geçtiğimiz aylarda 85 bin personel alımı yapılacağı açıklanırken yeni açıklamada 42500 personel alımı için başvuru kılavuzunun Türkiye İş Kurumu'na gönderildiği açıklandı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce de bakanlığa alınacağı bildirilen 85 bin personelden 42500'ü için başvuru kılavuzunun İŞKUR'a ulaştırıldığını açıkladı. Tercih kılavuzu için ise detayların ÖSYM'ye gönderildiğini paylaştı.

Fahrettin Koca personel alımına ilişkin konuştu

Sağlık Bakanı Koca personel alımı için açıklamalarda bulundu.

"31 bin 183'ü sözleşmeli personel, 11 bin 317'si sürekli işçi olmak üzere, 85 bin yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42 bin 500'ünün alımı için dün başvuru kılavuzları İŞKUR'a, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM'ye gönderildi. Hepimize hayırlı olsun."

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel alımına dair detayları araştırıyor. Bu doğrultuda açıklamalarda bulundu.

"Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta 'Beyaz Reform'a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın."

Başvuru tarihlerinin yıl sonundan önce duyurulması bekleniyor.

SONRAKİ HABER