Sağlık Bakanlığı 4 Bin 958 Temizlik Görevlisi alımı! Şartlar açıklandı!

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan alım ile iş arayan herkes için umut doğuyor. 4 bin 958 kişilik bir temizlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. Bu alım için ise istenilen şartlar oldukça kolay. Siz de bu alanda çalışmak istiyorsanız hemen başvurunuzu yapın.

Sağlık Bakanlığı 4 Bin 958 Temizlik Görevlisi alımı! Şartlar açıklandı!

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksiklikleri tamamlamak için sürekli olarak personel alımı duyurusu açıyor. Bu duyuruların amacı devlet bünyesinde çalışmak isteyen kişileri iş hayatına istihdam etmek oluyor. Siz de 4.958 kişiden biri olmak istiyorsanız hemen başvurunuzu yapın. İşte haberimizin devamında konuyla ilgili tüm detaylar sizlerle…

Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları

Sağlık Bakanlığı personel alımı için düğmeye bastı. Bu anlamda 4.958 temizlik görevlisi alımı yapılacak. Bu alımların Türkiye genelinde yapılacağı da açıklandı. İhtiyaç duyulan her şehir için belirlenen kadroların sonunda toplam 4958 kişi alınacak. Bu alımlar için başvuru şartları ve detayları da belli oldu. Siz de eğer Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak istiyorsanız bu alımlara başvuru süresi içerisinde başvurarak katılım sağlayabilirsiniz. Başvurunuzun incelenmesi sonucunda sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alım şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşıma şartı gerekmektedir.
  • Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olan kişiler başvurabilir.
  • Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden ya da programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olma şartı gerekmektedir.
  • Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek gerekmektedir.
  • İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan yönetmeliğin 5. maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak gerekmektedir.
  • 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engel bulundurmama şartı gerekmektedir.
SONRAKİ HABER