O üniversite sağlık personeli ve farklı alanlarda 384 personel alımı yapacak! Son 8 gün!

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi ile rektörlük bünyesinde istihdam edilmek üzere 384 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylarda aranan şartlar, kontenjan bilgisi ve başvuru detayları da paylaşıldı. Peki, son başvuru tarihi ne zaman?

O üniversite sağlık personeli ve farklı alanlarda 384 personel alımı yapacak! Son 8 gün!

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi ve rektörlüğünde görevlendirilmek üzere farklı alanlarda 384 personel alımı yapılacak. Şoför, Büro Personeli, Sağlık Personeli başta olmak üzere 384 sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Personel alımı kontenjan bilgisi

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi ve rektörlük bünyesinde istihdam edilmek üzere 384 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kontenjan bilgisi şu şekildedir:

  • Lise mezunu; 110 Temizlik Personeli, 36 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 100 Hemşire, 3 Diğer Sağlık Personeli, 1 Şoför,
  • Ön Lisans mezunu: 31 Sağlık Teknikeri, 9 Büro Personeli, 4 Tekniker,
  • Lisans mezunu: 80 Hemşire, 8 Büro Personeli, 1 Biyolog, 1 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 384 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru şartları nelerdir?

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımında adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Bu kapsamda:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adayların askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra personel alımı adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı ya da emekli aylığı almıyor olmaları gerekmektedir. Ayrıca adayların nöbet usulü çalışmasına herhangi bir engelinin olmaması gerekir. Adayların 2022 yılındaki KPSS’den Lise P94, Ön Lisans P93, Lisans P93 puan türünden en az 50 puan almaları gerekir. Personel alımındaki bazı alanlar için YDS İngilizce dilinden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi ve rektörlük bünyesinde yapılacak olan alımlarda başvurular 16 Mart 2023 tarihi itibarıyla başlamıştır. Son başvuru tarihi 30 Mart 2023 olarak açıklanmıştır. Personel alımında adayların başvurularını şahsen Gaziantep Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yapmaları gerekmektedir.

 

SONRAKİ HABER