O üniversite duyurdu: KPSS şartsız personel alımı yapılacak!

Üniversite bünyesinde istihdam sağlayacak personel alımı yapılacağı duyuruldu. Personel alımı için yapılan duyuruda KPSS şartı talep edilmeyeceği bilgisi yer verilirken, Üniversite bünyesine alımı yapılacak kadro listesi ve başvuru şartları tek tek paylaşıldı.

O üniversite duyurdu: KPSS şartsız personel alımı yapılacak!

 Yapılan duyuruya göre, Hakkari Üniversitesi bünyesine personel alımı yapılacağı bilgisi yer alıyor. Peki Hakkari Üniversitesi personel alımı kadro listesi nedir? Hakkari Üniversitesi bünyesine yapılacak personel alımı için aranan şartlar nelerdir. Hakkari Üniversitesi personel alımı ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Hakkari Üniversitesi bünyesine personel alımı yapılacak

Hakkari Üniversite bünyesinde istihdam sağlayacak personel alımı yapılacağı bilgisi verildi. Verilen bilgiye göre, Hakkari Üniversitesi bünyesine alımı yapılacak kadro için KPSS şartı talep edilmeyeceği bilgisi yer alıyor. Bu doğrultuda da Hakkari Üniversitesi bünyesine İç Denetçi alımı yapılacağı konusunda duyuru yapılırken, Hakkari Üniversitesi bünyesine katılmak isteyen kişiler 29 Mayıs ila 12 Haziran 2023 tarihi arasında başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Personel alımı şartları neler?

Hakkari Üniversite bünyesine katılmak isteyen adaylardan talep edilen başvuru şartları ise şu şekilde;

Hakkari Üniversitesi bünyesine katılmak isteyen adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesindeki şartlar talep edilmektedir. Bu durumda adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve kamu hizmetleri haklarından mahrum olmaması aranan şartlar arasındadır.

Hakkari üniversitesi bünyesine katılmak isteyen adayların görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru sonrası yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alınması talep edilmektedir.

Ayrıca erkek adayların askerlik görevini tamamlamış ya da tecil ettirmiş olması ve herhangi bir suç hükümlülüğü olmaması aranan şartlar arasındadır.

Personel alımı için başvuru yapacak adaylardan herhangi bir KPSS şartı talep edilmeyecektir. Fakat adayların Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olması talep edilecektir.

Adaylar 29 Mayıs – 12 Haziran 2023 tarifi arasında Hakkari üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığına bizzat giderek müracaat etmesi gerekmektedir.

SONRAKİ HABER