O üniversite duyurdu: 50 KPSS puanı ile Tıbbi Sekreter alımı başladı!

Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde çalışmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu. En az ön lisans mezunu olma şartı ile 29 Tıbbi Sekreter alımı yapacağını duyuran İnönü Üniversitesi alım şartlarında KPSS notuna da bakacaklarını belirtti.

O üniversite duyurdu: 50 KPSS puanı ile Tıbbi Sekreter alımı başladı!

İnönü üniversitesi 29 personel alımı için iş ilanını yayımladı. Bugünün tarihi ile yayımladığı ilanda en az 50 KPSS notu ile personel alımı yapacağını duyurdu. Ayrıca yine alım yapacağı personellerden ön lisans mezunu olması şartını da aradıklarını belirtti. Devlet Memurları kanunun 657 sayılı kanundaki 48. Madde bendinde iş alımını yapacağını duyuran İnönü Üniversitesi başvurularını ne zaman açacak? Başvuru şartları neler olacak?

İnönü Üniversitesi 29 tıbbi sekreter alımı yapacak

26 Mayıs 2023 tarihi ile iş ilanını duyuran İnönü Üniversitesi 29 tıbbi sekreter alımı yapacak. İnönü üniversitesi alımını yapacağı sözleşmeli personelleri ön lisans seviyesinde Sağlık Teknikeri olarak alacağını duyurdu. Adayların Tıbbi Sekreter alımları için KPSS sınavına girmiş ve en az 50 puan almaları gerektiğini açıkladı. İnönü Üniversitesi yayımladığı ilanda adaylardan Devlet Memurları kanunun 657 sayısında yer alan 48. Maddesindeki şartları aradıklarını da belirtti.

Bu kanuna göre İnönü Üniversitesi alımını yapacağı personellerde; T.C. vatandaşı olması, işini yapmaya mâni herhangi bir engelinin veya sağlık sorununun olmaması, herhangi bir suç hükümlülüğünün olmaması, araştırıldığında sabıka kaydının olmaması ve kamu haklarından mahrum olmaması gibi şartları arıyor. Yine başvuru yapmak isteyen adayların KPSS notlarının olmasını, eğitim durumlarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanından ön lisans mezunu olmasını ve herhangi bir yerden emekli veya yaşlı maaşı almaması gerekliliklerini vurguladı.

İnönü Üniversitesi personel alım başvuruları ne zaman başlayacak?

Sözleşmeli Personel alımı yapacak olan İnönü Üniversitesi Tıbbi Sekreterlik alanında 29 personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak kişiler 26 Mayıs 2023 – 9 Haziran 2023 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. İnönü Üniversitesi başvuruların Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna gerekli belgeler ile kişilerin bizzat kendisi tarafından yapılması gerektiğini iş ilanı ile duyurdu.

SONRAKİ HABER