O belediye Ön Lisans, Lisans mezunu memur alımı yapacak! Zabıta, VHKİ...

Belediye tarafından yapılan duyurular iş arayan kişiler tarafından yakın takibe alınmış olsa da gözünden kaçan kişilere müjde! Belediye bünyesine memur alımı yapılacağı duyuruldu. Memur alımı için adayların ön Lisans mezunu veya lisans mezunu olması talep edilmektedir.

O belediye Ön Lisans, Lisans mezunu memur alımı yapacak! Zabıta, VHKİ...

Yapılan duyuruya göre, Çağlayancerit Belediyesi memur alımı yapılacağı bilgisi verilirken, Belediye bünyesine alımı yapılacak memur alımlarının farklı kadrolarda olacağı konusunda açıklama yapıldı. Peki Çağlayancerit Belediyesi memur alımı için aranan şartlar nelerdir. Belediye bünyesine alımı yapılacak kadro ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle...

Çağlayan Belediyesine memur alımı yapılacağı duyuruldu 

Çağlayancerit Belediyesi memur alımı yapılacağı duyurusu yapıldı. Belediye bünyesine alımı yapılacak memur kadro listesi ise şu şekilde;

1 Zabıta Memuru (Ön lisans mezunu), 2 Zabıta Memuru ve 2 VHKİ (Lisans mezunu) alımı yapılacağı bilgisi verildi.

VHKİ ve Zabıta memuru için aranan şartlar neler?

 Çağlayancerit Belediyesi memur alımı için başvuru yapacak adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS'dan Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olması aranan şartlar arasında yer alırken, ayrıca özel olarak KPSS, Eğitim, ve mesleki şartlar talep edilecektir.

Zabıta memuru alımı için başvuru yapacak erkek adayların 167cm, kadınların ise 160 cm boyundan kısa boylu olmaması aranan özel şartlar arasındadır. Ayrıca 30 yaşını doldurmamış, sürücü belgesine sahip olması da aranan özel şartlar arasındadır. Lisans mezunlarının, İşletme ,İktisat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerinin en az birinden mezun olması talep edilirken, Ön Lisans mezunları için herhangi bir bölümden mezun şartı talep edilmemektedir.

VHKİ alımı için başvuru yapacak adayların lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İktisat, İşletme ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümlerinin birinden mezun olması aranan özel şartlar arasındadır. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Bilgisayar İşletmeni sertifikası” ya da mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belge ibrazı yapması gerekmektedir.

Belediye bünyesine alımı yapılacak adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesinde yer alan aranan temel şartlar arasındadır.

Belediye bünyesine katılmak isteyen adaylar için başvurular Temmuz ayında başlayacağı bilgisi verilmiştir.

SONRAKİ HABER