MEB 60 bin personel alımı yapıyor! KPSS'li KPSS'siz personel alınacak: İşte başvuru şartları

İş arayan vatandaşlara müjdeli haber Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi ve Bakanlığın KPSS'li ve KPSS'siz personel alımı yapacağı paylaşıldı. Bu noktada MEB'in 60 bin personel alımı yapacağı aktarıldı.

MEB 60 bin personel alımı yapıyor! KPSS'li KPSS'siz personel alınacak: İşte başvuru şartları

İş arayanların yüzünü güldürecek o haber Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi ve MEB'in 60 bin personel alımı yapacağı ifade edildi. Bu doğrultuda 21 Ocak'ta ilanlara başvuruların başladığı belirtilerek 60 bin TYP personel alımı yapılacağı ifade edildi.

60 BİN PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştireceği alımlarda pek çok farklı alanlarda istihdam sağlanırken, 60 bin personel alımı yapılacağı ifade edilerek 60 bin personel alımına ilişkin detaylar da aktarıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı 60 bin personel alımı yapacağını paylaştı ve okullarda görev almak üzere personel alınacağı haberi gelirken MEB TYP personel alımı için çalışmalara başlandığı bildirildi.

2023 Eğitim - Öğretim yılının başlamasının ardından 2023 yılı TYP personel alımları da vatandaşlara sunulduğu aktarılarak İŞKUR TYP ekranı üzerinden başvurulur gerçekleştirilirken İŞKUR'un resmi sayfası üzerinden tüm başvuruların eksiksiz bir şekilde gerçekleştirileceği bildirildi.

GENEL ŞARTLAR 

Söz konusu personel alımına ilişkin aranan genel şartlar ise şöyle duyuruldu:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kuruma kayıtlı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

SONRAKİ HABER