Kültür ve Turizm Bakanlığı 127 memur alımı: Büro, Temizlik, Güvenlik...

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu. Lise ve ön lisans mezunları arasından 127 personel alımı yapacağını duyuran Kültür ve Turizm bakanlığı alımın birçok branşta olacağını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 127 memur alımı: Büro, Temizlik, Güvenlik...

Kültür ve Turizm Bakanlığı 127 personel ile çalışan eksiğini tamamlayacağını duyurdu. İş ilanını yayımlayan Kültür ve Turizm bakanlığı birkaç alanda personel alımı yapacağını belirtti. Her şehre özel kontenjan ve şartlar sunan Kültür ve Turizm Bakanlığı iş ilanıyla beraber şartları ve başvuru koşullarını da yayımladı. Kültür bakanlığının alım yapacağı personeller hangi departmanlarda olacak? Adaylarda hangi şartlar aranıyor? Haberimizin detaylarında…

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çalışacak 127 personel alımı yapacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde iş ilanı duyurusunu yayımlayan Kültür Bakanlığı adayların erkek ve kadınlar arasından seçileceğini açıklamalarında belirtti. Yine başvuru yapacak olan adaylara https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim web adresi üzerinden e-devlete giriş yaparak başvurularını yapabileceklerini belirtti. Başvuru yapmak isteyen adaylardan 2022 KPSS notlarının 50 puan ve üzeri olması gerektiğini belirten Kültür ve Turizm Bakanlığı adaylar için tek alanda başvuru yapabileceklerini de altını çizerek bildirdi.

Personellerin başvuru yaptıkları alan içerisinden yapılacak olan seçime katılacaklarını bu sebeple de birden fazla alanda yapılan başvuruların geçersiz sayılacağı belirtildi. 16 Mayıs 2023 tarihi ile başvuruları başlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çalışacak personel alım başvuruları hala devam ediyor. Başvuru yapmak isteyen adayların 9 Haziran 2023 tarihine kadar vakitleri olacak. Kültür Bakanlığı her şehre göre ayrı bir kontenjan ve özel şartlar belirlediklerini de açıklamaları arasında kamuoyuna duyurdu. 

Kültür Bakanlığı personel alımını hangi kadrolarda yapacak?

Kültür Bakanlığı alımını yapacağı personellerin farklı departmanlarda olacağını duyurularında belirtmişti. Bünyesinde çalışmak üzere 127 personel alacak Kültür Bakanlığı bu personelleri, Temizlik Personeli alanında 29 kişi, Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak 62 kişi, Büro Personeli olarak ise 36 kişi olarak açıkladı.

SONRAKİ HABER