KTÜ 492 personel alımı başladı! En az 50 KPSS puanı ile personel alımı yapılacak!

KTÜ 492 personel alım ilanı güncellendi: KPSS 50 puanla lise mezunları da başvurabilir! Kontenjan dağılımı ve şartlar belirtiliyor! Başvuru süreci hakkında detaylar haberimizde!

KTÜ 492 personel alımı başladı! En az 50 KPSS puanı ile personel alımı yapılacak!

Karadeniz Teknik Üniversitesi, personel eksikliğini karşılamak için yeni bir ilan yayımladı. İlanda, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adayların, KPSS 50 puan ile başvurarak sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtiliyor. Farklı kadrolarda personel alımı yapılacak olan ilanda, kontenjan dağılımı ve şartlar da ayrıntılı bir şekilde açıklanıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin yeni personel alımı için başvuru süresi ve detaylar haberimizde yer alıyor.

Kontenjan durumu ne olacak?

Karadeniz Teknik Üniversitesi, 492 kişilik boş kadroya sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları arasından yapılacak, ancak Lise mezunu adaylar için daha fazla kadro açıldı. Toplamda 169 Destek Personeli, 2 Şoför, 6 Diğer Sağlık Personeli, 23 Hemşire, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, ve 12 Teknisyen kadrosu için personel alımı yapılacak. Başvuru koşulları ve detayları, ilgili kadro türleri için belirlenmiş kontenjan dağılımında yer alıyor. Başvuruların nasıl yapılacağı ve son başvuru tarihi de ayrıntılı bir şekilde ilan edildi.

Toplam 146 kadro için personel alınacak ve alımlarda farklı pozisyonlarda çalışacak personel sayıları da değişiyor. Buna göre, 22 Büro Personeli, 2 Destek Personeli, 1 Diğer Sağlık Personeli, 37 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 73 Sağlık Teknikeri ve 11 Tekniker kadrosu için personel alımı yapılacak. Başvuru koşulları ve ayrıntıları, ilgili kadro türleri için belirlenmiş kontenjan dağılımında yer alıyor.

Aranan şartlar ne olacak?

Karadeniz Teknik Üniversitesi kadrolarına yapacağı alımda adaylardan genel şartlar ve KPSS puanı gibi belirli kriterleri arayacak. Bu kapsamda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık sorunu bulunmamak, güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak ve suç hükümlülüğü olmamak gibi genel şartlar aranacak. Adayların sosyal güvenlik kurumlarından yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gerekiyor.

Mülakatsız personel alımı yapacak olan KTÜ, adayların lise, ön lisans veya lisans seviyesine göre Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) belirli puanları almış olmalarını istiyor. Adaylar en az 50 puan almış olmaları ve ilan tarihi itibariyle 35 yaşını geçmemiş olmaları gerekiyor.

 

 

SONRAKİ HABER