KPSS'li KPSS'siz sözleşmeli personel alımı yapılacak! Kadro ve şartlar açıklandı!

Türk-Alman Üniversitesi için sözleşmeli personel alımı duyurusu yapıldı. Türk-Alman Üniversitesi sözleşmeli personel alımları KPSS’siz ve KPSS’li olarak gerçekleşeceği bilgisi verildi. Üniversitesi bünyesine farklı pozisyonlarda personel alımı yapılacağı konusunda açıklama yapılarak duyuruldu.

KPSS'li KPSS'siz sözleşmeli personel alımı yapılacak! Kadro ve şartlar açıklandı!

Yapılan personel alımı ilanı ile birlikte başvuru şartları merak konusu olurken, başvuru şartları ve alım kadrosu tek tek paylaşıldı. Peki Türk-Alman Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler? Personel alımı yapılacak kadro listesi nedir? Türk-Alman Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte..

Üniversite bünyesine personel alımı yapılacak 

Türk-Alman Üniversitesi bünyesinde istihdam sağlamak üzere farklı pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Üniversite bünyesine yapılacak alımların için ise yazılı ve sözlü sınav uygulaması yapılacağı bilgisi verildi.

Türk-Alman Üniversitesi bünyesine alımı yapılacak sözleşmeli personel alım listesi ise şu şekilde;

1 Kıdemli Sistem Yöneticisi, 1 Kıdemli Bilgisayar Ağ Yöneticisi, 1 Yazılım Takım Lideri ve 2 Uygulama Geliştirme Uzmanı alımı yapılacağı konusunda ilan yayımlandı.

Üniversite bünyesine katılmak için aranan şartlar neler?

Üniversite tarafından belirlenen sözleşmeli bilişim personeli alımı için genel olarak 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartlar talep edilmektedir.

Ayrıca, dört yıllık bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği bölümlerinden mezun olması veya belirtilen bölümlere denk YSK tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Üniversiteye bünyesine katılmak isteyen adayların, KPSS için %70 KPSS puanı, YDS için ise %30 YDS puanı baz alınacaktır. KPSS’siz başvurular için KPSS Puanı 70 olarak baz alınırken, YDS Puanı %0 olarak değerlendirilecektir.

Üniversitesi bünyesine katılmak isteyen adayların, sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemlerini en geç 6 Temmuz 2023 tarihine kadar tamamlamış olması gerekmektedir.

Başvuru işlemleri ise Türk-Alman Üniversitesi, Personel Daire Başkanlığı Beykoz / İSTANBUL adresine şahsen ya da posta yoluyla son başvuru tarihine kadar adrese teslim olacak şekilde postayla gönderilebilir.

 

SONRAKİ HABER