KPSS puanı ile Et ve Süt Kurumuna müfettiş yardımcısı alınacak! Başvuruları kaçırmayın

26 Ocak Resmi Gazete ilanlarına bakılarak edilen bilgilere göre birçok alanda 70 KPSS puanı ile Müfettiş Yardımcısı alımının yapılacağı bilgileri yer almakta. KPSS puanı ile alınacak müfettiş yardımcılığı ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

KPSS puanı ile Et ve Süt Kurumuna müfettiş yardımcısı alınacak! Başvuruları kaçırmayın

Resmi gazete ilanı açıklamasında kadrolar için gerekli olan başvuru şartları da yer almakta. Bugün yayımlanan ilanına göre Yardımcısı alımlarının gerçekleştirileceği bilgileri açıklandı. İşte tüm detaylar.

Başvuru şartları neler? 

Bugün yayımlanan ilana göre Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü (ESK/KURUM) Teftiş Kurulu Başkanlığına Müfettiş Yardımcısı alımlarının gerçekleştirilecek. Gerekli olan başvuru şartları ise şu şekilde oldu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları taşıması gerekmektedir. Hukuk ve Veterinerlik alanlarında en az dört yıl lisans eğitim alması ve  yükseköğretim kurumlarından mezun olmak yahut bunlara denk Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışında yer alan yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir. ÖSYM de 2021 ve 2022 yıllarında yapılan KPSS Sınavlarının (KPSS A Grubu) Hukuk Fakültesi mezunları KPSS P4 puan türünden 70 ve üzerinde, Veterinerlik fakültelerinden mezun olanlar KPSS P3 puan türünden 70 ve üzerinde puan almış olmak gerekmektedir. Her bir grup içerisinde yer alan en yüksek puanı alan 20 aday arasında olmak gerekmektedir. Giriş sınavının yapılmış olduğu yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile birlikte 35 yaşını doldurmamış olmak önem arz etmektedir. 

Başvuru yeri ve zamanı,

Askerlik hizmetini yapmış olması ya da tecili bulunması gerekmektedir. Herhangi bir kurumun da  kuruluşta mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir. Adli sicil konusunda müfettişliğe engel hali olmaması gerekmektedir. Yukarıda yer alan şartları taşımış olsa da sınava da girmek gerekmekte. Sınava girmek isteyenler kişiler için gerekli olan bilgiler ilanda yer almaktadır.

Başvuru yapmak isteyen adayların  06/02/2023 ila 17/02/2023 Cuma günü saat 23.59’a kadar e-Devlet platformu üzerinden Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden gerekli başvurularını yapmış olması gerekmekte.

KPSS puanı ile Et ve Süt Kurumuna müfettiş yardımcısı alınacak! Başvuruları kaçırmayın

KPSS puanı ile Et ve Süt Kurumuna müfettiş yardımcısı alınacak! Başvuruları kaçırmayın - Resim : 2

KPSS puanı ile Et ve Süt Kurumuna müfettiş yardımcısı alınacak! Başvuruları kaçırmayın - Resim : 3

SONRAKİ HABER