Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 52 personel alımı yapıyor! Mühendis, Tekniker, Teknisyen...

Emniyet genel müdürlüğüne personel alımı yapılacağı resmi gazete üzerinden duyuruldu. Yayımlanan gazete ilanda personel alımı ile ilgili detaylar tek tek paylaşıldı. Resmi Gazete üzerinde yer alan tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle...

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 52 personel alımı yapıyor! Mühendis, Tekniker, Teknisyen...

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilana göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne 52 personel alımı yapılacağı bilgisi yer alırken, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesine alımı yapılacak personel alımı başvuru işlemlerinin İŞKUR aracılığıyla yapılacağı bilgisi verildi. Peki Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuru şartları neler?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne personel alımı yapılacak

 Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilana göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne 5 farklı kadro olmak üzere toplamda 52 personel alımı yapılacağı bilgisi yer alıyor. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesine alımı yapılacak kadro listesi ise şu şekilde;

1 Mühendis, 2 Teknisyen ve Tekniker, 20 Gemici, 21 Gemi Yağcısı, 4 Uzakyol Birinci Zabıt Katibi ve 4 Uzakyol İkinci Mühendisi/Makinisti olmak üzere toplamda 52 personel alımı yapılacak.

Belirtilen kadrolar için başvuru işlemleri 26 Mayıs tarihine kadar devam edeceği ve son gün ise başvuru ekranı kapanacağı bilgisi verilirken, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesine katılmak isteyen adayların belirtilen tarihe kadar başvuru işlemlerini İŞKUR aracılığıyla tamamlamış olması önem gerekmektedir.

52 personel alımı için başvuru şartları neler?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesine katılmak isteyen adaylardan aranan temel şartlar ise şu şekilde;

  • Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine katılmak isteyen adayların T.C  vatandaşı olması aranan şartlar arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların kamu haklarından mahrum olmaması da gerekmektedir.
  • Ayrıca personel alımı için başvuru yapacak adayların belirtilen görevleri yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmaması da aranan şartlar arasındadır,
  • Tüm bunlara ek olarak yapılacak güvenlik ve arşiv araştırma sonucunun olumlu sonuçlanması ve herhangi bir suç hükümlülüğü olmaması aranan şartlar arasındadır.

Belirtilen bu şartlar sadece genel şartlar olup her kadro eğitim yaş vb. özel şartlar talep edilmektedir. Özel şartlar ile ilgili bilgileri İŞKUR aracılığıyla ya da resmi gazete ilanında bulabilirsiniz.

SONRAKİ HABER