Kamu üniversitesi KPSS tabansız Büro Personeli alımı yapacak!

Kamu üniversitesi tarafında KPSS Taban puansız ve üstelik mülakatsız yeni büro personeli alımı yapacağı duyurusu geldi. Başvurular bugün başladı bile.

Kamu üniversitesi KPSS tabansız Büro Personeli alımı yapacak!

 Kamu üniversitesi tarafından kamu personeli alımı başvuruları ile ilgili detaylar tek tek açıklandı. Mülakatsız ve KPSS taban puanı aranmadan büro personeli alımı başvuru şartları haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Memur alımı için genel şartlar nelerdir?

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne  büro personeli alımı yapılacağı konusunda açıklama yapıldı. Başvuru işlemlerinim bugün gerçekleştiği mülakatsız ve KPSS puanı talep edilmeden atama yapılacağı bilgesinin yer aldığı ilan yayımlandı. Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne  büro personeli alımı için talep edilen şartlar tek tek paylaşıldı. Söz konusu alımlar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak aranan şartlar arasındadır. Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması yada askerlikle ilişiği bulunmaması talep edilen şartlar arasındadır.Kamu üniversitesi KPSS tabansız Büro Personeli alımı yapacak!

Ayrıca görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması gerekmektedir. KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak aranan şartlar arasındadır. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor aran şartlar arasındadır. Ayrıca 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan Güvenlik Soruşturması/Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması aran şartlar arasındadır.

Memur alımı için mezuniyet şartları

Büro personeli alımı (3) için herhangi bir lisans programından mezun olmak gerekmektedir. 2 Büro personeli alımı için İngilizce Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği-ELT lisans programından mezun olmak aran şartlar arasındadır. En az olarak iki yıl yurt dışı eğitim ve öğretim tecrübesine sahip olmak gerekmektedir. Büro personeli alımı için (1) adalet Ön Lisans programından ya da Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak gerekmektedir, Hukuk Büro hizmetleri alanında en az 1 yıl tecrübe bilgisinin yer aldığı barkotlu SGK hizmet dökümü ile ibraz etmek zorundadır.

 Büro Personeli (1) alımı için herhangi bir Ön Lisans programından mezun olması talep edilmektedir. Veri girişi alanında ise  en az 5 (beş) yıl olmak şartıyla mesleki tecrübeye sahip olmak ve tecrübe bilgisini, barkotlu SGK hizmet dökümü ile ibraz etmek zorundadır. Büro Personeli alımı (1) için Grafik/Grafik Tasarımı alanında  birinden mezun olmak ve en az 2 (iki) yıl mesleki tecrübeye sahip olması ve  tecrübe bilgisini, barkotlu SGK hizmet dökümü ile ibraz etmek zorundadır.

SONRAKİ HABER