İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni personel alımını duyurdu! İşte tüm detaylar...

Belediye bünyesinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına, belediye bünyesinde istihdam sağlayacak memur alımı ilanı resmi gazete üzerinden yayınladı. Yayınlanan ilan ile ilgili detaylar işte sizlerle

İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni personel alımını duyurdu! İşte tüm detaylar...

 

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilan detaylarına göre, İzmir Büyükşehir Belediyesinde istihdam sağlayacak Memur alımı yapılacağı bilgisi yer alıyor. Memur alımı için başvuru yapacak adaylardan mesleğin gerektirdiği temel ve özel şartlar aranmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni memur alım ilanı yayınladı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Müfettiş Yardımcısı kadrolarına yarışma sınavla Müfettiş Yardımcısı alınacağını resmi gazete üzerinden yayınladı. Bu kapsamda da İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alımı yapılacak kadro detayları şu şekilde yer alıyor;

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam sağlayacak 6 derece olmak koşuluyla, 4 müfettiş yardımcısı alınacağı resmi gazete üzerinden yayınladı. Yayınlanan ilanda adaylardan özel ve aynı zamanda da temel bazı şartlar aranmaktadır.

Memur alımları için başvuru şartları neler?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilan için başvuru yapacak adaylardan temel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesindeki şartlar talep edilecektir. Müfettiş yardımcılığı görevi için özel başvuru şartları ise şu şekilde yer alıyor;

Adayların sınavın yapılacağı yılın ilk gününde 30 yaşını doldurmamış olması aranan şartlar arasındadır.

Ayrıca, siyasal, Hukuk, iktisat, işletme ve idari bilimler fakültelerinden mezun olması ya da denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış dört yıllık yerli ya da yabancı fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Tüm bunlara ek olarak ise alımı yapılacak pozisyon için adayların 2022 ya da 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (A) Grubunda, (KPSS 48) puan türünden 80 (seksen) ve üstü puan almış olması aranan özel nitelikler arasındadır. Ayrıca memur alımı için başvuru yapacak adayların sınava daha önce en fazla 1 defa katılmış olması talep edilen şartlar arasındadır.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adaylar İzmir Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığına sınıfı, unvanı, derecesi kapsamında Müfettiş yardımcılığı görevi için başvurularını online olmak üzere 2 Ekim – 3 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirmesi gerekmektedir.

SONRAKİ HABER