İŞKUR'da yayımlandı! O üniversite KPSS şartsız kamu işçi alımı yapacak! Başvuru için son 4 gün!

İŞKUR'da yayımlandı! O üniversite KPSS şartsız kamu işçi alımı yapacak! Başvuru için son 4 gün!
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi KPSS şartı olmadan kamu işçisi alacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Süleyman Demirel Üniversitesi birçok pozisyonda KPSS şartı olmadan ilkokul mezunlarına iş alanı açıyor.

Isparta’da eğitim öğretim vazifesini sürdüren Süleyman Demirel Üniversitesi İŞKUR üzerinden ilanlarını yayımladı. Beden işçisi, boyacı, şoför gibi birçok alanda kaliteyi arttırabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek için işçi alacaklarını duyurdu. Haberin en dikkati çeken kısmı ise, personel alımında KPSS şartı aranmayacağı oldu. Haberin detayları ve başvuru koşulları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Süleyman Demirel Üniversitesi KPSS’siz personel alıyor

Süleyman Demirel Üniversitesi İŞKUR e-şube kamu ilanları üzerinden ilanını yayımladı. 2 boyacı, 2 şoför, 18 beden işçisi kadrolarına personel alacağını duyurdu. Süleyman Demirel Üniversitesi’nin açtığı ilanda en dikkat çekici yer ise KPSS şartının aranmaması oldu. Süleyman Demirel Üniversitesi alım yapacağı pozisyonlarda işe girmek isteyenlerin 18 yaşından büyük olması gerektiğini bildirdi. Ayrıca adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması gerektiğini koşullarında belirtti. İlana başvuru yapanlarda KPSS şartının aranmayacağını da duyurdu. Yine başvuru yapacak olan kişilerin en az ilkokul mezunu olma şartının aranacağını başvuru tarihleri ile bildirdi.

Başvuru şartları ve tarihi

Süleyman Demirel Üniversitesi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) güvencesi ile 18 sürekli işçi, 2 şoför ve 1 boyacı olarak açtığı iş ilanında bireylerin;

  • T.C. vatandaşı olmasını
  •   Görevini yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık sorununun olmamasını
  •   Kamu haklarından mahrum olmamasını
  • 18 yaş ve üstü olması
  •  Askerlik ilişiğinin olmaması
  • En az ilkokul mezunu olmasını

 Kontenjan statüsünün niteliklerine ve gerekli belgelere sahip olması gerektiğini duyurdu.

Süleyman Demirel Üniversitesi açıklamalarında; başvuruların 22 Mayıs 2023 tarihinde başlamış olup 26 Mayıs 2023 gününe kadar İŞKUR e-şube üzerinden yapılacağını, başvuru yapmak isteyen adayların online e-devlet üzerinden giriş yaparak başvurularını yapabileceklerini söyledi. Ön başvurusu kabul edilen adaylar arasında 6 Haziran günü Süleyman Demirel Üniversitesi Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde kura çekilecek. Kurada adı çıkan adaylar 13 Haziran günü mülakata çağırılacaklar.