İŞKUR üzerinden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personel alımı! Başvuru şartları nelerdir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İŞKUR üzerinden personel alımı yapacak. İŞKUR üzerinden yapılacak olan bu alımlarda aranan şartlar ve başvuru detayları da belli oldu. Peki, başvuru detayları ve personel alımı şartları nelerdir?

İŞKUR üzerinden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personel alımı! Başvuru şartları nelerdir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 28 personel alımı yapacak. İŞKUR üzerinden yapılacak olan bu personel alımında aranan şartlar ve başvuru detayları da yayımlandı. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 28 personel alımı yapacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre; 28 daimi işçi alımı için yapılacak başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet adresi üzerinden (https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx) veya İŞKUR hizmet merkezlerine gidilere yapılacaktır. Peki, başvuru tarihleri ne zaman?

Başvuru tarihleri

Yayımlanan ilana göre, son başvuru tarihi 27 Ocak 2023 olarak bildirildi. Alım yapılacak işçilerden üçü 2. Kaptan, 10’u gemici, 10’u yağcı ve beşi de 2. Mühendis  olarak işe alınacak. Nihai listelerin ulaşmasını takiben İŞKUR tarafından sözlü sınav-mülakat yeri, saati ve tarihi de ayrıca duyurulacaktır. Adayların atamaya esas başarı puanı, sözlü sınav ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan ortalaması da alınarak belirlenecektir.

Sınav konuları ve puanlama

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı ilan başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak. Sınav konuları ve puanlama şu şekildedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 puan)
  • Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 puan)
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 puan)
  • Mesleki bilgi ve Yeterliliğin ölçülmesi ile ilgili konular (40 puan) olmak üzere toplam 100 tam puan üzerinden yapılmaktadır. 

İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

İlk kez başvuruda bulunacak adayların “iskur.gov.tr” adresinden üye olmaları gerekir. İŞKUR kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra; meslek, beceri, öğrenim durumu, çalışma yerleri ve özlük bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız gerekir. İŞKUR resmi internet adresi üzerinden başvuru yapmak istemeyenler, İŞKUR hizmet merkezlerine giderek başvuru yapabilirler.

SONRAKİ HABER