İŞKUR üzerinden duyuruldu: Temizlik ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak!

İŞKUR üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yayımlanan ilana göre çalışan bünyesindeki eksiği gidermek için personel alımı yapılacak. Yapılacak olan personel alım şartları yine ilan ile beraber yayımlandı.

İŞKUR üzerinden duyuruldu: Temizlik ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak!

Kamu Gözetim Kurumu İŞKUR üzerinden iş ilanı yayımladı. 29 Mayıs 2023 tarihi ile yayımladığı ilanda bünyesindeki çalışan eksiğini gidermek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Yine yaptığı açıklamalarda iş alım şartlarını da yayımlayan Kamu Gözetim Kurumu adaylarda KPSS şartı aramadıklarını da açıklamalarında belirtti. Kamu Gözetim Kurumu kaç tane personel alımı yapacak? Başvuru detayları neler? Alımlar hangi kadrolara yerleştirilecek? Tüm detaylar haberimizin devamında…

Kamu Gözetim Kurumu KPSS şartı olmadan personel alacak

Kamu Gözetimi Kurumu İŞKUR üzerinden yeni bir ilan yayımladı. Yayımladığı ilanda personel alımı yapacağını duyuran Kamu Gözetimi Kurumu başvuru koşullarını da açıklamalarında duyurdu. Kamu Gözetimi Kurumu yaptığı açıklamalarda alacağı personelleri engelli, genel ve eski hükümlü adaylar arasından seçeceğini belirtti.

Yine açıklamaları ile adaylarda KPSS şartı aramayacağının da üstünde durdu. Bunların yanı sıra adayları 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosunda, 2 temizlik görevlisi departmanında görevlendireceğini açıklaması içinde yayımladığı tablo ile adaylara duyurdu. Kamu Gözetimi Kurumu yayımladığı iş alım ilanında adaylardan bazı şartları taşımaları gerektiğini de bildirdi.

Kamu Gözetimi Kurumu adaylarında hangi şartlar arıyor?

Kamu Gözetimi Kurumu yayımladığı iş ilanına başvuracak adayların, en az 18 en çok 35 yaşlarında olması gerektiğini, kamu haklarından mahrum olmamaları gerektiğini, erkek adayların asker ile ilişiğinin olmaması, kamu kurum veya kuruluşların herhangi birinden işinden atılmamış olmak, herhangi bir emekli, yaşlı, malullük maaşı almıyor olması, adayların yerleşim yeri adresinin Ankara olması ve engelli adaylar için herhangi bir devlet güvenliliğine karşı, anayasal düzene karşı suçunun olmaması gibi şartlara haiz olmaları gerektiğini açıklamalarında belirtti.

Bununla birlikte işe alınan adayların denem sürelerinin 2 ay olacağını istenirse yetkililer tarafından uzatılabileceğini de aranan şartlar arasında bildirdi. Detaylı bilgi için resmi web adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

SONRAKİ HABER