İŞKUR üzerinden 4 şehirde personel alımı yapılacak! 2023 TPAO iş ilanı!

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı tarafından bir ilan daha yayımlandı. Geçtiğimiz günler içerisinde 450 kişilik bir personel alımı yapacağını duyuran TPAO yetkilileri yeni bir iş ilanı daha yayımladı. Yayımladığı son ile bünyesine 402 personel daha alacağını duyurdu.

İŞKUR üzerinden 4 şehirde personel alımı yapılacak! 2023 TPAO iş ilanı!

TPAO tarafından yeni bir iş ilanı daha yayımlandı. Yayımlanan son habere göre geçtiğimiz günlerde bünyesine 450 personel alımı yapan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yeni bir iş ilanını kamuoyuna duyurdu. TPAO yetkilileri yayımlanan ilan ile personellerin hangi departmanlarda alınacağını, başvuruların ne zaman başlayacağını ve alınacak personellerde aranan şartları da belirtti. Haberin detaylarını yazımızın devamında sizler için derledik.

TPAO’dan yeni bir iş ilanı daha

Geçtiğimiz günler içerisinde bünyesindeki eleman eksikliğini gidermek üzere personel alımı yapan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yeni bir ilan daha yayımladı. Bir önceki ilan ile bünyesine 450 yeni çalışan ekleyen Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yeni ilan ile de 402 personel alımı yapacağını bildiriyor.

Yayımladığı ilan ile tüm şartları da belirten TPAO yetkilileri adaylarda KPSS puanı şartı da arıyor. Adayların 2022 yılında yapılan KPSS sınavından en az 60 puan alması gerektiğini vurguluyor. Yine alacağı elemanları 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesindeki şartlara göre alacak olduğunu da belirtiyor. Buna göre adayların T.C. vatandaşı olması, işi yapmaya engel herhangi bir sağlık sorununun olmaması, sabıka kaydının temiz olması, kamu haklarından mahrum olmaması gerektiği de belirtiliyor.

TPAO personelleri hangi kadro ve şehirlerde alacaklar?

Yayımladığı ilanı İŞKUR üzerinden yayımlayan ve başvuruları da İŞKUR üzerinden alacağını duyuran TPAO yetkilileri başvuruların ise haziran ayında başlayacağını adaylara duyurdu. Yine yayımladığı ilana göre Şırnak, Adıyaman, Batman, Trakya ve Ankara illerinde iş ilanlarının yayınlanacağını belirtti. Alımını yapacağı personelleri ise diğer teknisyen ve tekniker, operatör, tekniker ve büro memuru kadrolarında alacağını ve bu kadrolara yerleştireceğini de belirtiyor. TPAO bünyesinde çalışmak isteyen adayların haziran ayı içerisinde yayımlanacak olan ilanlara İŞKUR üzerinden başvurmaları gerekmektedir.

SONRAKİ HABER