İŞKUR KPSS şartı olmadan 20.622 kişi alacak! Üstelik ilkokul mezunu olmanız yeterli

İŞKUR’dan yeni duyuru geldi. İş arayan vatandaşlar için KPSS şartı olmaksızın işçi alımları yapmaya başlayacak. Peki, hangi bölümler de işçi alımları yapılacak? İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle… 

İŞKUR KPSS şartı olmadan 20.622 kişi alacak! Üstelik ilkokul mezunu olmanız yeterli

İŞKUR o meslekler için KPSS şartı olmaksızın işçi alımı yapacak. En az ilkokul mezunu olma şartı yeterli olacak. İşte tüm detaylar. 

İŞKUR’dan KPSS şartı olmaksızın işçi alımı 

Son yayınlanmış olan personel alım ilanlarında pek çok kadro içerisinde toplam 20.622 vatandaş için işçi alımı yapılacağı açıklandı. Yapılmış olan son açıklamalar kapsamında ilkokul mezunu olma şartından ve KPSS şartı gerekmediğini ifade ettiler. Kadrolarda bu kapsamda açıklandı. İŞKUR tarafından yayınlanmış olan son personel alım ilanları kapsamında pek çok kadro içinde KPSS şartı bulunmadan alımların yapılacağı yayınlandı. 

  • Temizlik Görevlisinde 2624 kişi alınacak 
  • Beden İşçisi 16309 kişi alımı yapılacak 
  • Garson 1144 kişi
  • Kasiyer 545 kişi alınacağı belli oldu. 

İŞKUR’da başvuru şartları 

Birçok başvuru alanında yapılacak olan başvuru şartları da şu şekilde açıklandı. 

  • Temizlik görevlisi alımları için; devlet memurluğu tarafından herhangi bir cezaya sahip olmaması gerekmektedir. T.C vatandaşı olması gerekmektedir. 18-45 yaş aralığında olmak. En az ilkokul mezunu olması gerekmektedir. Vardiyalı çalışmaya uygun olmak. 
  • Garson alımları için; çalışmaya herhangi bir engel durumu olmamak, emekli olmamak, iş ilanlarının olduğu bölgede ikamet ediyor olmak. En az B sürücü ehliyetine sahip olunması gerekmektedir. 
  • Kasiyer alımları için ise; 18 yaşından büyük olunması gerekmektedir. T.C vatandaşları olması gerekmektedir. Pos makinesi kullanmaya uygun olmak. Temel seviye de matematik bilmek. Devlerin güvenliğine be anayasal düzene karşı işlenen herhangi bir suçtan hüküm yememek gerekmektedir. Analitik düşünme becerisine sahip olmanız gerekmektedir. 

Peki, İŞKUR ilanları için nasıl başvuru yapılmaktadır?  Yukarıda belirtmiş olduğunuz kadrolara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle İŞKUR da kayıtlarının bulunması gerekmektedir. Ardından İŞKUR’a  girerek açık iş ilanları bölümü üzerinden verilen kadrolardaki başvurulara tıklayarak başvurularını yapabilirler. Peki İŞKUR’un bu iş başvurularına sizler de başvuracak mısınız? 

SONRAKİ HABER