İŞKUR en az ilköğretim mezunu olanlara ilan açtı! 9 bin TL maaşla temizlik görevlisi alınacak! Başvuru detayları belli oldu

İŞKUR, milyonlarca iş arayanın derdine koştu. Kamu kurumuna personel alım ilanı paylaşıldı. En az ilköğretim mezunu 9 bin TL maaşla başvuru şartları belli oldu.

İŞKUR en az ilköğretim mezunu olanlara ilan açtı! 9 bin TL maaşla temizlik görevlisi alınacak!

İŞKUR en az ilköğretim mezunu olanlara ilan açtı! 9 bin TL maaşla temizlik görevlisi alınacak! Başvuru detayları belli oldu - Yargıtay Başkanlığı, İŞKUR aracılığıyla personel alım ilanını yayımladı. Boş kadrolara yerleştirilmek üzere iş arayan vatandaşların derdine çözüm olacak ilanda merak edilenler belli oldu.

Yargıtay Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu üzerinden işçi alımı ilanında en az ilköğretim mezunu adaylar içerisinde temizlik görevlisi alacak. Yayımlanan ilan kura ile sonuçlanacak. Adalet Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar arasında yer alan Yargıtay Birinci Başkanlığına daimi/deneme süreli personel alımına ilişkin detaylar belli oldu.

İŞKUR TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Yargıtay'da hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden, başkanlık tarafından yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre 6 sürekli işçi (engelli) alınacaktır.

Sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesinde yayımlanacaktır. Şartları uyan adaylar, Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne – Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden 'İş Arayan' linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru
yapabileceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI

İstenilen genel şartlar;

  • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Sınavın ilk başvuru tarihi (21.11.2022) itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,(yapılmış, tecilli veya muaf olmak)
  • Başvuru için belirlenen okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer belgelere sahip olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
  • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu sonuçlanmak,
  • İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

İŞKUR en az ilköğretim mezunu olanlara ilan açtı! 9 bin TL maaşla temizlik görevlisi alınacak! Başvuru detayları belli oldu - Resim : 2

DİKKAT!

Adayların; eğitim durumu, engellilik durumu, öncelik durumu vb. durumlara ilişkin belgelerini Kurumumuza ibraz etmeleri gerekmekte olup, belge teslim tarihi ve yeri, www.yargitay.gov.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.

Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilecektir.

İŞKUR BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR, devlet ve özel sektör iş ilanlarında anında haberdar olmak için buraya tıklayarak Twitter'dan takip edebilirsiniz.

Araştırmalara göre, Yargıtay Başkanlığında çalışan temizlik görevlileri en az 9 bin TL maaş aldığı söyleniyor. Kapsamlı araştırma sonucu tahminlere göre 9 bin TL maaş verilecek.

SONRAKİ HABER