İç İşleri Bakanlığı 50 personel alım ilanını yayınladı! Kimler başvurabilir?

İç İşleri Bakanlığı Genel İdare Hizmetleri bünyesinde istihdam edilmek üzere 50 personel alım ilanını yayınladı. Bu ilana 2021-2022 KPSS puanı ile başvuruda bulunulabilir. Peki kimler başvurabilir? Başvuru şartları neler?

İç İşleri Bakanlığı 50 personel alım ilanını yayınladı! Kimler başvurabilir?

İç İşleri Bakanlığı sözlü sınav ile alım yapacak olup 50 Stajyer Kontrolör alımı yapacağını duyurdu. Başvurular 12 Ocak 2023 tarihinde başlayıp 16 Ocak 2022 tarihinde son bulacaktır. Sözlü sınavlar ise 16 Ocak-20 Ocak tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecektir. 

BAŞVURU ŞARTLARI

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,
  • 3- Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihinden sonra doğanlar),
  • 4- 2021-2022 yıllarına ait Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP(9) puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla ilan edilen kadro sayısının en fazla dört katı aday arasına girmek (sıralamaya giren son aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş(sözlü) sınavına alınır).

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHLERİ

İç İşleri Bakanlığının yayınlamış olduğu ilan için başvurular; 12-16 Aralık 2022 tarihleri arasında İç İşleri Bakanlığının internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvurular www.icisleri.gov.tr adresi ile İç İşleri Bakanlığı web sitesine girerek orada bulunan “Duyurular” bölümünde bulunan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet sayfası üzerinden online olarak yapılabilecektir. 

SONRAKİ HABER