Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebe Denetmen Yardımcısı alımı için ilanı yayınladı! Başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı en az 75 puan KPSS şartı ile Muhasebe Denetmen Yardımcısı alımı ilanını yayınladı.

Hazine ve  Maliye Bakanlığı Muhasebe Denetmen Yardımcısı alımı için ilanı yayınladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebe Denetmen Yardımcısı alımı için ilanı yayınladı! Başvuru şartları neler?: Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 Muhasebe Denetmen Yardımcısı alımı için ilana çıktı. İlan kapsamında başvuru şartları ve başvuru ile ilgili tüm bilgiler belirtildi. Peki başvuru tarihleri ne zaman? Adaylardan hangi şartlar isteniyor? Başvuru şekli ne? Tüm bu sorular adaylar tarafından merak ediliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 Muhasebe Denetmen Yardımcısı alım ilanı yayınlandı. Adaylardan başvuru sırasında istenecek şartlar ilan kapsamında belirtilmiştir. Öncelikle KPSS puan şartı bulunmakla birlikte en az 75 puan istenmektedir. İşte başvuru şartları şu şekilde;

  • Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartlara sahip olmak,
  • İktisadi ve idari bilimler fakültesinin, siyasal bilgiler, iktisat, işletme veya hukuk fakültelerinin 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak,
  • ÖSYM tarafından 2020-2021 yılında yapılan KPSS47 ve KPSS48 puan türünden 75 puan ve üzeri almak,
  • 1 Ocak 1988 tarihinde ve sonraki tarihlerde doğmak
  • Önceleri yapılan giriş sınavına en az iki kez katılım sağlamış olmak şartı aranacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Hazine ve Maliye Bakanlığı alımı başvuruları 19 Aralık 2022 tarihinde başlayacak olup son başvuru tarihi ise 30 Aralık 2022 olarak belirlenmiştir. 

BAŞVURU ŞEKLİ

Hazine ve Maliye Bakanlığının yayınlamış olduğu ilanda belirtilen başvuru şekline göre başvurular online olarak e-Devlet başvuru ekranı sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvurular gerçekleştirildikten sonra adaylar Muhasebe Denetmen Yardımcılığı sınavına tabi tutulacaktır. 

SINAV TARİHİ

Yazılı sınav 18 Şubat 2023 tarihinde saat 10:00'da Ankara'da yapılacaktır. Bakanlığın internet sitesi üzerinden duyurmuş olduğu ilanda yer alan bilgilere göre yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların sınav giriş yerleri Muhasebat Genel Müdürlüğünün internet adresinde (https://muhasebat.hmb.gov.tr) sınav tarihinden en az 15 gün önce bakanlık tarafından ilan edileceği duyurulmuştur.

Bununla birlikte ilana başvuru yapacak olan adaylar tabi tutulacak olan yazılı sınav bilgilerini Kariyer Kapısı Platformu üzerinden ulaşabileceklerdir. Adaylara bu konuda ayrıca tebligat yapılmayacağı bakanlık tarafından duyurulmuştur. Yazılı sınavı başarıyla geçen adaylar için sözlü sınav tarihi bakanlık tarafından internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. 

SONRAKİ HABER