Hacettepe Üniversitesi duyurdu: Personel alımı yapılacak!

Hacettepe Üniversitesi’nden sevindirici bir haber yayımlandı. Hacettepe Üniversitesi bünyesinde çalışmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımladığı ilan ile başvuru şartlarını ve koşullarını da paylaşan Hacettepe Üniversitesi başvuruları almaya başladı. 

Hacettepe Üniversitesi duyurdu: Personel alımı yapılacak!

Hacettepe Üniversitesi yayımladığı son ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu. Duyurduğu ilanda özellikle Ankara’da yaşayan vatandaşlara seslenen Hacettepe Üniversitesi alım şartlarını da yine ilanı ile beraber yayımladı. Hacettepe Üniversitesi yayımladığı ilanda alacağı personeli sözleşmeli bilişim personeli kadrosu için aldığını da belirtti. Yine açıklamalarında alınacak personelin yazılı ve sözlü sınava da tabi tutulacağını bildirdi. 

Hacettepe Üniversitesi personel alacak 

Hacettepe Üniversitesi yayımladığı son ilana göre bilişim personeli kadrosuna yerleştirmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Yaptığı açıklamada alınacak personelde aranan şartları da belirten Hacettepe Üniversitesi öncelik olarak duyurularına personelin sözlü ve yazılı sınav ile alınacağını ekledi.

Hacettepe Üniversitesi alacağı personeli 657 sayılı Devlet Memurları kanununa göre alacağını bildirdi. Yine alacağı personelin eğitim durumunun herhangi bir yüksekokulun bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden lisans programı ile mezun olması gerektiğini ya da bunlara denk olan ve denkliğinin kurul tarafından kabul edilmiş, yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olması gerektiğini açıkladı. 

Hacettepe Üniversitesi mesleki olarak hangi şartları arıyor?

Yaptığı duyurularda Hacettepe Üniversitesi adayların; 

  • En az 3 veya 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olması
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olması
  • Güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmesi ve bildiğini belgelemesi
  • Öğrenmeye açık olması
  • Yeniliklere ve yeni yaklaşımlara açık olması
  • Yoğun iş ortamında çalışabilmesi
  • Grup çalışmalarına uyum sağlaması
  • Analitik düşünme yeteneğine sahip olması
  • Erkek adaylar için asker ile ilişiğinin olmaması 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliklerin kabul edilmiş olması 

Gibi şartlara haiz olmalarını aradıklarını belirten Hacettepe Üniversitesi başvurular için son tarihin 13 Haziran olduğunu da belirtti. 

SONRAKİ HABER