Fırat Üniversitesi 198 personel alımı yapacak! Başvurular 30 Ocak’ta başladı

Fırat Üniversitesi bay-bayan sözleşmeli 198 personel alımı yapacağını duyurdu. İş başvuruları ise 30 Ocak 2023 tarihinde başladı.

Fırat Üniversitesi 198 personel alımı yapacak! Başvurular 30 Ocak’ta başladı

Fırat Üniversitesi 30 Ocak 2023 tarihli Resmi Gazete’de yeni bir ilan yayınladı. İlana göre Fırat Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere aşağıda belirtilen farklı meslek gruplarından bay-bayan 198 personel alımı yapacak.

Personel alımına ilişkin Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan resmi ilanda ‘’ KPSS (B) gurubu puan sırası esas alınmak suretiyle Sözleşmeli Personel alınacak olup, ilgililerin ücretleri özel bütçeden karşılanacaktır.’’ Dedi.

Peki, üniversiteye hangi branşlardan personel alınacak? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar…

Fırat Üniversitesi en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden hemşire, farklı branşlardan sağlık teknikeri, farklı meslek gruplarından tekniker, şoför, aşçı, temizlik personeli ve hasta bakım elemanı yapacak. Bu belirtilen meslek gruplarından toplamda 198 personel alınacak olup, başvuru şartları, başvuru adresi, hangi branşlardan sağlık personeli, tekniker ve teknisyen alınacağı aşağıda verilmiştir.

BAŞVURU ADRESİ VE YERİ

Başvurular http://personelilan.firat.edu.tr/ online başvuru sistemi üzerinden yapılacaktır. Adayların http://personelilan.firat.edu.tr/ adresinden üye girişi yaparak, tercih edecekleri pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Sistemde başvuru işlemi tamamlanmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

2-Şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılmayacak, bu şekilde başvuru yapan aday olması durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.

3-Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, birden fazla pozisyona başvuru yapamayacaktır.

4-Adayların öğrenim durumları Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacak olup, tercih edilen pozisyonda yer alan öğrenim programları ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.

5-Adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacak olup, tercih edilen pozisyonda belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.

6-Başvuru işlemleri ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde yapılabilecektir.

Fırat Üniversitesi 198 personel alımı yapacak! Başvurular 30 Ocak’ta başladı

Fırat Üniversitesi 198 personel alımı yapacak! Başvurular 30 Ocak’ta başladı - Resim : 2

Fırat Üniversitesi 198 personel alımı yapacak! Başvurular 30 Ocak’ta başladı - Resim : 3Fırat Üniversitesi 198 personel alımı yapacak! Başvurular 30 Ocak’ta başladı - Resim : 4

SONRAKİ HABER