Ehliyeti olanlara müjde! Belediyeye kadrolu işçi alınıyor: Online başvurular başladı

Ehliyeti olanlara güzel haber verildi. Gelen son habere göre İŞKUR üzerinden belediyeye kadrolu işçi alımı yapılacağı açıklandı. Online başvuruların başladığı personel alımında detaylar belli oldu. İşte iş arayanlara verilen güzel haberin detayları:

Ehliyeti olanlara müjde! Belediyeye kadrolu işçi alınıyor: Online başvurular başladı

Aktarılan son habere göre Belediye bünyesine İŞKUR üzerinden kadrolu şoför alımı yapılacak. En az ilkokul mezunu adayların başvurabileceği personel alımında adayların taşıması gereken şartlar ve sahip olması gereken ehliyet türü ayrıca açıklandı.

Kamuda şoför olarak çalışmak isteyenlere güzel haber geldi! Belediye başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre KPSS şartsız personel alımları yapılacak. Adayların 18-40 yaş arasında olması gerektiği ifade edildi.

KAMU ŞOFÖR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

YÜK TAŞIMA ŞOFÖR ALIMI İÇİN:

Başvuruda bulunmak isteyenlerin MEB onaylı ileri sürüş sertifika sahibi olması gerekmektedir. Aynı zamanda adaylardan ilk yardım sertifikası da aranacaktır. Başvuruda bulunacakların C sınıfı sürücü ehliyeti olması ve SRC-3 mesleki yeterlilik belgesinin olması gerekmektedir.

Aynı zamanda erkek adaylar için askerliğini yapmış olması ya da muaf/tescilli olması gerektiği belirtilmektedir.

YOLCU TAŞIMA ŞOFÖR ALIMI İÇİN

Yolcu taşıma için en az D sınıfı sürücü ehliyetinin olması gerekmektedir Adayların 41 yaşını tamamlamamış olması ve istenilen evraklarla istenilen eğitim düzeyine sahip olması gerekmektedir.

Bir diğer aynı kadro için en az S sınıfı sürücü belgesi SRC-2 ile SRC 4 mesleki yeterlilik belgesinin arandığı belirtilmektedir.

İlan Numaraları:

  • 00007533293
  • 00007533453
  • 00007533643

BAŞVURULAR NEREYE VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Alımlar Balıkesir Edremit ilçesi için yapılacak. 22 Mayıs tarihinde başlayan başvurular İŞKUR üzerinden devam etmektedir. Online başvuru yapabileceğiniz gibi ALO 170 hattı üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

SONRAKİ HABER