Diyanet işlerinden duyuru geldi! KPSS şartı yok! Sözleşmeli personel alımı yapılacak!

Uzun süredir iş arayışında olan binlerce kişiye müjdeli haber geldi. Diyanet İşleri Bakanlığı'ndan gelen ilanda sözlü sınavda başarılı olan ve uzun süredir atama bekleyen kişiler için tercih dönemi başladı. İşte detaylar...

Diyanet işlerinden duyuru geldi! KPSS şartı yok! Sözleşmeli personel alımı yapılacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak olan alımın sözlü sınavında başarılı olan kişiler birçok dalda mesleki göreve alınacak. Sözleşmeli imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi adayları açıklanan o tarihte tercih yapabilecek. Peki Diyanet İşleri Başkanlığı ilan başvurusu ne zaman? Diyanet İşleri Başkanlığı tercih tarihi ne zaman?

İmam Hatip mezunu milyonlarca kişinin uzun süredir beklediği o haber geldi. İmam Hatip mezunlarını yakından ilgilendiren tercih tarihi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanırken birçok göz o tarihe odaklandı. Binlerce müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi adayları o tarihe odaklandı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan sözlü sınavda başarılı olan kişilerin beklediği atanmak üzere tercih tarihini bekliyordu.  Binlerce İmam Hatip mezunu kişinin beklediği o tarih açıklandı. atama bekleyen sözleşmeli imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi adayları diledikleri meslekler için büyük heyecanla beklerken atama tercihlerini gerçekleştirebilecekler. 

Atama bekleyen binlerce İmam Hatip mezununa haberi sosyal medya hesabından Ali Erbaş verdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla atama tarihlerinin belli olduğunu belirten Ali Erbaş haberi bekleyen onlarca kişinin heyecanına heyecan kattı. Sözlü sınavda başarı gösteren kişilerin alımına dair açıklamada bulunan Ali Erbaş neler söyledi...

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Tercih Tarihi

3-16 Ocak'ta sözleşmeli imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi alımı doğrultusunda atama tercih tarihlerini sosyal medya hesabından paylaşan Ali Erbaş konuyla ilgili olarak adayların, 17 Ekim itibarıyla tercih yapabileceklerini söyledi. 

Diyanet işlerinden duyuru geldi! KPSS şartı yok! Sözleşmeli personel alımı yapılacak!

27 Kasım'da yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavının ardından, Diyanet Akademisi bünyesinde sözleşmeli imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi aday alımına yönelik bir sınavın gerçekleştirileceğini de duyuran Ali Erbaş hayırlı olması dileğinde bulunmayın da ihmal etmedi. 

 

 

SONRAKİ HABER