DHMİ KPSS İle 72 memur alımı yapıyor! Başvuru şartları ve detaylar!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) bünyesinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına, KPSS puanı baz alınarak 72 memur alımı yapılacağını duyurdu. DHMİ’nin yayımlamış olduğu ilan bilgisi işte sizlerle...

DHMİ KPSS İle 72 memur alımı yapıyor! Başvuru şartları ve detaylar!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) KPSS puanı baz alınarak gerçekleşecek personel alım ilanı yayımlayarak iş arayan vatandaşlara duyurdu. Peki DHMİ hangi branşlarda personel alımı yapacak. Personel alımı için başvuru şartları neler? Detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

DHMİ yeni personel alım ilanı yayımladı!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) bünyesinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına, KPSS puanı ile 72 memur alımı yapılacağını duyuran istemenin personel alımı için kontenjan dağılımı şu şekilde yer alıyor;

DHMİ bünyesinde 11 Asistan Hava Trafik Kontrolörü

DHMİ bünyesinde 61 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü olmak üzere toplamda 72 yeni personel alımı yapılacağı bilgisi verildi.

DHMİ bünyesine katılmak için talep edilen şartlar neler?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) KPSS puanı baz alınarak gerçekleşecek personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylardan talep etti edilecek olan genel şartlar şu şekilde;

DHMİ bünyesine katılmak için başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

18 yaşını doldurmuş olması da aranan şartlar arasındadır.

DHMİ bünyesine katılmak için başvuru yapacak adayların 2022 KPSS Lisans sınavında en az 70 puan almış olması en önemli şartlar arasındadır.

Personel alımı için başvuru yapacak her adayın kamu haklarından mahrum olmaması ve görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunun olmaması gerekmektedir.

Tüm bunlara ek olarak da personel alımı için başvuru yapıldıktan sonra Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alınması aranan şartlar arasındadır.

Ayrıca, herhangi bir suç hükümlünün bulunmaması gibi şartlar talep edilecek şartlar arasındadır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) bünyesinde Hava Trafik Kontrolörü görevinde istihdam sağlamak isteyen kişilerden ayrıca mesleğin gerektirdiği özel ve temel şartlarında talep edilecektir. Bu nedenden dolayı da Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından yayımlanan ilan içeriğinde daha kapsamlı bilgileri bulabilirsiniz.

SONRAKİ HABER