Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan Lise mezunu personel alımı! Şartlar açıklandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı İklim Değişikliği Başkanlığı, personel alımı yapacağını duyurdu. Adaylarda aranan şartlar belli oldu. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir? Son başvuru tarihi ne zaman?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan Lise mezunu personel alımı! Şartlar açıklandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı İklim Değişikliği Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere Lise mezunu personel alımı yapılacak. Adaylarda 60 KPSS puanı şartı aranmaktadır. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Başvuru şartları ve kontenjan bilgisi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı İklim Değişikliği Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere Lise mezunu 3 kadın ve 3 erkek Temizlik Görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. Adaylarda genel ve özel bazı şartlar aranmaktadır. Adayların KPSS’den 60 puan almaları gerekmektedir. Adaylar KPSS puanına göre değerlendirilecek ve herhangi bir mülakat, sözlü ve yazılı sınav yapılmayacaktır. Adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Bu kapsamda:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı ya da emekli aylığı almıyor olmak,
  • Erkek adayların askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları ve 35 yaşından büyük olmamaları gerekir. Lise mezunu adayların KPSS’den P94 puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir.

Başvuru tarihleri ne zaman? Başvuru nasıl yapılır?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı İklim Değişikliği Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak personel alımı başvuruları 13 Mart 2023 tarihinde başladı. Adaylar 24 Mart 2023 tarihine kadar başvurularını tamamlayabilecekler. Adayların başvuru işlemleri sadece online olarak yapılacaktır. Adaylar: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden başvurularını yapabilirler.

SONRAKİ HABER