Çağrı Merkezlerinde çalışmak üzere İŞKUR 1250 personel alımı yapacağını duyurdu! Nasıl başvurulur, başvuru şartları nelerdir?

Her dönemde ihtiyaç duyulan çağrı merkezi çalışanlarına İŞKUR üzerinden ilan yayınlandı. 1250 personel alımı için ilanlar paylaşıldı. İşte başvuru şartları...

Çağrı Merkezlerinde çalışmak üzere İŞKUR 1250 personel alımı yapacağını duyurdu!

Hemen hemen her çalışma alanında bulunan çağrı merkezleri, eskiden sadece bulunmaktaydı. Bu durumun zaman içinde değişmesini sağlayan teknoloji de bugünlerde internet üzerinden yaptığı görüşmeler, müşteri memnuniyetini sağlamak gibi konularda çağrı merkezlerine ihtiyaç duyulmaktadır. En küçük örneği olarak, bir ürün aldığımızda o üründen memnun kalmayan, herhangi bir hasara karşı satıcıya ulaşmak isteyen kişiler daha müşteri hizmetlerine ulaşmak için çağrı merkezi elemanı aramaktadır. 

Durum bu şekilde olunca da pek çok vatandaş için de bir bakıma iş kapısı olmuştur. İhtiyacın durumuna göre aynı zamanda personel alımının da bu oranda fazla olması son derece normaldir. Her ne kadar bu sektörde işe bağlı olarak kısa süreli çalışma ortamlarına rastlanabilmektedir. 

İŞKUR ÇAĞRI MERKEZİ ELEMANI ARIYOR 

İŞKUR tarafından paylaşılan ilana göre 1250 kişilik çağrı merkezi elemanı aranmaktadır. Oldukça fazla alım yapan bu ilan ile birlikte de pek çok kişi hangi şehirler için başvuru yapılabileceğini, çağrı merkezi personeli için gerekli olan şartların neler olduğu gibi konuları merak etmektedir. Peki çağrı merkezi elemanı olabilmek için gereken şartlar nelerdir? 

ÇAĞRI MERKEZİNDE ÇALIŞABİLMENİN ŞARTLARI 

Çağrı merkezi çalışanı olmak için gerekli olan şartlar genellikle kişilik özellikleri ile ilgilidir. Diğer insanlar ile sürekli olarak iç içe ve samimi bulunulan bir ortamda kişilik özellikleri ön plana çıkmıştır. Peki çağrı merkezi çalışanı olmanın şartları nelerdir? 

  • Samimi olmak 
  • Sinirlerine hakim olabilmek 
  • Bilgili olmak 
  • Hızlı ve analitik düşünme 
  • Etkili bir dil kullanma 
  • Zamanı etkin kullanabilme 
  • Teknolojiden anlama 
  • Stres yönetimi yapabilmek 

Bu özelliklere sahip olan kişiler genellikle çağrı merkezlerinde oldukça kolay bir şekilde çalışabilmektedir. Çalışma şartlarının genelde iyi olduğu bu iş yerlerinde tecrübe de en önemli etkenlerden bir tanesidir. Peki İŞKUR üzerinden çağrı merkezi personeli alımları için nasıl başvuru yapabiliriz? İşte detaylar... 

İŞKUR ÇAĞRI MERKEZİ BAŞVURUSU 

Çağrı merkezinde buluşabilmek için gerekli olan şartları sağlamak yeterlidir. Geriye yalnızca iş başvurusu yapabilmek kalmaktadır. Peki İŞKUR üzerinden iş başvurusu nasıl yapılır? 

İŞKUR üzerinden iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin İŞKUR'a girdikten sonra açık ilanlara girmesi gerekmektedir. Bu açık ilanlarda Çağrı Merkezinde çalışmak üzere personel alımları şu şekildedir; 

Çağrı Merkezlerinde çalışmak üzere İŞKUR 1250 personel alımı yapacağını duyurdu! Nasıl başvurulur, başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR'a kayıt olan herkes buradaki iş ilanlarının tüm detaylarını ve nasıl başvuru yapabileceğini görebilmektedir.