BUSKİ duyurdu: Mühendis alımı yapılacak! Başvuru şartları açıklandı!

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne personel alımı yapılacağı duyurusu yapıldı. BUSKİ bünyesine alımı yapılacak kadro listesi ve başvuru şartları ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle birlikte.

BUSKİ duyurdu: Mühendis alımı yapılacak! Başvuru şartları açıklandı!

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne yeni mühendis alımları gerçekleştirileceği bilgisi verilirken, personel alımı için talep edilen başvuru şartları ile ilgili tüm bilgiler tek tek paylaşıldı. BUSKİ bünyesine katılmak isteyen kişiler için son başvuru tarihinin 09 Haziran 2023 olduğu belirtildi.

BUSKİ bünyesine mühendis alımı yapılacak

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne personel alımı yapılacağı duyurusu yapılması ile birlikte alımı yapılacak kadro listesi ve başvuru şartları ile ilgili tüm bilgiler merak konusu olurken, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği’ne göre Personel alımları yapılacağı bilgisi verildi.

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, bünyesinde istihdam sağlayacak 3 çevre mühendisi alımı yapılacak.

BUSKİ bünyesine katılmak isteyen adayların KPSS P3 puan türünde en az 70 puan almış olması gerekmektedir

BUSKİ mühendis alımı şartları neler?

 Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine katılmak isteyen adaylardan talep edilen şartlar şu şekilde yer alıyor;

  • Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü başvuru yapacak adayın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması aranan temel şartlar arasında yer alıyor.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların aynı zamanda kamu haklarından da mahrum olmaması talep edilmektedir.
  • Ayrıca erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması gerekmektedir. 

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine katılmak isteyen adaylardan talep edilen özel şartlar ise şu şekilde;

BUSKİ bünyesine katılmak isteyen adayların Çevre mühendisliği bölümünden mezun olmuş olması talep edilmektedir. YDS’den D düzeyinde puan alan adayların başvuruları değerlendirme kapsamına dahil edilecek. Ayrıca KPSS P3 puan türünde en az 70 puan alması gerekmektedir.

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine katılmak isteyen adaylar belediyenin internet sitesi aracılığıyla 05-06 Haziran tarihleri arasında başvuru yapması gerekmektedir.

 

SONRAKİ HABER