Belediyeye KPSS’siz işçi alımı yapılıyor: Başvurular İŞKUR üzerinden olacak! 18 yaşını tamamlayanlar

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden güncel personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediliyor. gelen son habere göre belediyeye KPSS'siz işçi alımı yapılacak. Başvurular ise İŞKUR üzerinden olacak. 18 yaşını tamamlayan adayların başvurabileceği personel alımında detaylar haberimizde

Belediyeye KPSS’siz işçi alımı yapılıyor: Başvurular İŞKUR üzerinden olacak! 18 yaşını tamamlayanlar

Aktarılan son habere göre belediye başkanlığı bünyesine 17 meslekte alım yapılacak. Kamu işçisi kategorisi için yapılacak alımlarda adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiği ifade edildi. Başvuru şartları şu şekilde:

BELEDİYEYE KAMU İŞÇİSİ ALIMI

Belediye bünyesine yapılacak olan personel alımında adaylarından KPSS şartının aranmayacağı ifade edildi. 97 kamu işçisi alımının İŞKUR üzerinden alınacağı açıklandı. Alım yapılacak kadrolar şu şekilde:

1 tır çekici şoförü, 5 sanatkar, 1 makine mühendisi, 2 inşaat mühendisi, 3 kaynakçı -oksijen ve elektrik, 1 mimar, 2 inşaat boyacısı, 4 fayans seramik ve karo döşemecisi, 1 asfalt plenti operatörü

4 kamyon şoförü, 63 beden işçisi, 1 ahşap çatı ustası, 3 marangoz, 2 traktör şoförü, 1 beko loder kazıyıcı yükleyici operatörü, 1 greyder operatörü ve 2 elektrik teknisyeni kadroların da alım yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Yapılacak alımlarda adayların güvenlik soruşturmasının olumlu olması gerekmektedir.

  • Bunun dışında erkek adaylarının askerlik görevini yerine getirmiş olması, ya da tecilli – muaf olması gerekmektedir.
  • 18 yaşını tamamlaması gerekmektedir.
  • Adayların çalışmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması aranan şartlar arasındadır.
  • Emekli olmamak ve devletten herhangi bir aylık almıyor olmak

BAŞVURULAR NEREYE VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuruda bulunacak adaylar için başvurular 24 Mayıs tarihinde başlayacak olup 2 Haziran tarihine kadar devam edecek. Adaylar Hisarbaşı Hocabedrettin Mahallesi Belediye Caddesi N:30 Milas / Muğla adresine şahsen başvurabilirler.

SONRAKİ HABER