Belediyeye KPSS puanı ile personel alımı yapılacak! Tekniker, Mühendis, Mimar...

Karatay Belediyesi personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımladığı son ilana göre bünyesine eklemek için yeni çalışanlar alacağını duyurdu. Karatay Belediyesi’nin yayımladığı son ilana göre 17.000 Tl maaş ile yeni personel alımı yapılacak.

Belediyeye KPSS puanı ile personel alımı yapılacak! Tekniker, Mühendis, Mimar...

Karatay Belediyesi bünyesindeki personel açığını kapatmak üzere yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımladığı ilana göre yeni personel alımı yapacağını duyuran Karatay Belediyesi adaylardan KPSS notu da istediklerini belirtti. Karatay Belediyesi alımını yapacağı memurlara 17.000 maaş teklifinde bulundu. Karatay Belediyesi iş alım ilanlarına başvurmak isteyen adayların ise bazı özel şartlara haiz olmaları gerekiyor. Yayımladığı iş ilanı ile bu şartları da belirten Karatay Belediyesi iş ilanının tüm detayları haberimizde.

Karatay Belediyesi memur alımı yapacak

Karatay Belediyesi yayımladığı ilana göre yeni personel alımı yapacak. Karatay Belediyesi çalışan bünyesine eklemek için farklı kadrolarda yeni memur alımı yapacağını duyurdu. Yayımladığı ilanda Adayların en az 75 KPSS notunun olması gerektiğini vurguladı. Yine yayımladığı iş ilanına göre Karatay Belediyesi personelleri 657 sayılı Devlet Memurları kanununa göre alacak. Bu kanuna göre adayların T.C. vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, alınacağı departmanda işini yapmaya engel herhangi bir sağlık sorununun olmaması gibi şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Yine açıklanan habere göre adayların eğitim durumları alınacak olduğu branşa göre değişmektedir. Mesela İç Mimar ve Mühendis kadrosuna alınacak olan adayların ilgili bölümlerden lisans programından mezun olmaları beklenirken Tekniker alımı için ilgili alanlardan ön lisans mezunu olması gerekmektedir.

Hangi kadrolardan alım yapılacak?

Karatay Belediyesi başvuruların internet üzerinden veya şahsen yapılabileceğini açıkladı. Şahsen başvuruların Karatay Belediyesi hizmet binası içerisinde bulunan hizmet birimine yapılması gerektiğini de vurguladı. Karatay Belediyesi, başvuruların 3 Temmuz – 7 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınacağı açıklamalarda belirtildi. Karatay Belediyesi yaptığı açıklamalarda personellerin alınacak olduğu kadroları ise 4 İnşaat Mühendisi, 1 Elektrik Elektronik Mühendisi, 1 Makine Mühendisi, 1 İç Mimar, 1 İnşaat Teknikeri, 1 Harita Teknikeri olarak duyurdu.

SONRAKİ HABER