Bakan Özer açıkladı! MEB personel alımı yapacak! İşte detaylar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den açıklama geldi. Bu açıklama doğrultusunda MEB bünyesinde çalışacak olan personel alımı yapılacak. İş sahibi olmak isteyen kişiler için bu inanılmaz bir fırsat olacak.

Bakan Özer açıkladı! MEB personel alımı yapacak! İşte detaylar

MEB bünyesinde çalışmak isteyen binlerce kişi için sevindirici haber sonunda geldi. Siz de bu haberden hemen sonra başvuru detaylarını ve kadrolarına göre hareket edebilirsiniz. Başvuru yapmak isteyenler ellerini çabuk tutsunlar. Bu fırsat kaçmaz. MEB bünyesinde çalışmak için gerekli olan tüm şartlar belli oldu. İşte haberimizin devamında tüm detaylar sizlerle olacak…

Bakan Özer personel alımına ilişkin detayları açıkladı!

MEB bünyesine personel alımı yapılacağının açıklanmasının üzerine adaylar başvuru hakkındaki detayları merak etmeye başladı. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, afet bölgeleri öncelikli olmak üzere görevlendirilecek bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarına 5 bin personel alımı yapılacağını resmi olarak duyurdu. Cumhurbaşkanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığına 5 bin sözleşmeli personel pozisyonu belirlendi.

Personel alımına yönelik takvim ve başvuru koşullarının önümüzdeki günlerde ilan edileceği söylendi. Bunun ardından Millî Eğitim Bakanı Özer, “Merkez teşkilatımız dışında 80 ilimiz için ihdas edilen 4 bin 746 kişilik sözleşmeli personel pozisyonlarında önceliği deprem felaketinden etkilenen illerimize vereceğiz. Ailemize katılacak yeni üyelerimize, millî eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Personel alımında kadro dağılımı nasıl olacak?

Personel alımına yönelik açıklamalar tek tek gelirken kadro dağılımı da belli olmaya başladı. Bu anlamda MEB tarafından yapılacak alımlarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere personel alımları gerçekleşecek. Bu personel alımı için kadrolar ise şu şekilde açıklandı;

  • 250 büro personeli
  • 4 avukat
  • Taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 4 bin büro personeli
  • 100 mühendis
  • 125 diyetisyen
  • 500 hemşire
  • 21 avukat

Kadro bu şekilde olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel istihdamı sağlanacağı kesinleşti. Fakat bu alım için koşullar hala açıklanmadı. Bu anlamda da yapılan açıklama “personel alımına ilişkin takvim ve başvuru koşullarının önümüzdeki günlerde ilan edilecek” şeklinde oldu.

SONRAKİ HABER