Asker olmak isteyen kişiler için duyuruldu! 7 binden fazla kadın ve erkek asker alımı yapılacak başvuru şartları neler

Asker olmak isteyen kişiler için duyurular art arda gelmeye başladı. Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 8 bin adet kadın ve erkek asker alımı yapılacak

Asker olmak isteyen kişiler için duyuruldu! 7 binden fazla kadın ve erkek asker alımı yapılacak

Asker olmak için bekleyen ve asker alımlarını takip eden birçok vatandaş hangi alanlarda alım yapılacağını merak ediyor. Milli Savunma Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan güncel alımlara bakıldığında birçok farklı kategoride asker alımı yapılacağı açıklandı. Askerlik görevini bir meslek olarak sürekli devam ettirmek isteyen kişiler ilanlara başvuruda bulunmaya devam ediyor.

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan ilana göre 6605 jandarma, 11 at bakıcısı, 14 bot serdümeni, 250 sıhhiyeci, 200 muhabere, 10 havacılık, 400 lojistik (mesleki nitelikli) ve 10 bando alt branşlarında olmak üzere toplamda 7500 kişilik alım yapılacak. Jandarma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan alımlara başvuruda bulunmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Asker olmak isteyen kişiler için duyuruldu! 7 binden fazla kadın ve erkek asker alımı yapılacak başvuru şartları neler

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak alımlarda başvurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinde ‘‘Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları’’ kısmından 12-26 Eylül 2022 (Saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. 

Milli Savunma Bakanlığı Subay Alımı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerinde Kuvvet Komutanlıklarında ve Milli Savunma Üniversitesi'nde görevlendirilmek üzere alım yapılacak. Yapılan alımlar kadın ve erkek olarak farklılık gösterecek. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından personel temini adı altında duyurulan personel alımları kılavuza göre yapılacak. Başvuru yapacak adayların kılavuzdaki bilgileri dikkatlice okuması ve kendini ilgilendiren konuları iyice okuması gerekmektedir. Kadın ve Erkek asker alımı için başvurular gerekli şartların sağlanması halinde kabul edilecek. 

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar ön başvurularını 25 Eylül 2022 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.