Ankara Üniversitesi sözleşmeli Bilişim Personeli alımı! Başvurular başladı!

Ankara Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı paylaşıldı. Üniversite ve Üniversite hastanesi bünyesinde farklı alanlarda görevlendirilecek personel alımı yapılacak. Adaylarda aranan şartlar ve kontenjan bilgisi paylaşıldı.

Ankara Üniversitesi sözleşmeli Bilişim Personeli alımı! Başvurular başladı!

Ankara Üniversitesi ve hastanesinde istihdam edilmek üzere 6 kişilik kadro ile farklı alanlarda personel alımı yapılacak. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir? KPSS puanı gerekiyor mu? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Kontenjan ve kadro bilgisi

Ankara Üniversitesi ve hastanesinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak. Alımlar Ankara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığına ve Tıp Fakültesi Hastanesi için gerçekleştirilecektir. Kontenjan bilgisi şu şekildedir:

  • 1 Güvenlik Uzmanı,
  • 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Ağ Uzmanı,
  • 1 Sitem Yöneticisi,
  • 1 Veritabanı Uzmanı olmak üzere 6 kişilik sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvuru şartları nelerdir?

Ankara Üniversitesi ve hastanesinde istihdam edilmek üzere yapılacak personel alımında adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Bunun yanı sıra fakültelerin 4 yıllık Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleri veya bu bölümlere denkliği yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışından Yükseköğretim Kurumlarından mezun olma şartı aranmaktadır. Ayrıca her alanda aranan şartlar farklıdır ve bu şartları sağlıyor olmanız gerekir.

Adaylardan KPSS puanı da istenmektedir. KPSS P3 puan türünden taban 70 puan esas alınarak yüzde 70 KPSS ve yüzde 30 YDS puanı ile değerlendirme yapılacaktır. KPSS puanı olmadan yapılan başvurularda da 70 KPSS puanı ele alınacak ve yüzde KPSS ve yüzde 0 YDS olarak hesaplanacaktır.

Başvuru tarihleri

Adaylar, 17 Mart 2023 tarihi itibarıyla başvuru yapmaya başlayabilirler. Son başvuru tarihi 1 Nisan 2023 olarak açıklanmıştır. Adayların başvurularını sadece Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi/Ankara adresinde yapmaları gerektiği belirtilmiştir.

SONRAKİ HABER