Anayasa Mahkemesi Başkanlığı 15 sözleşmeli personel alımı ilanı!

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, farklı alanlarda 15 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir? Hangi alanlarda alım yapılacak?

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı 15 sözleşmeli personel alımı ilanı!

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı bahçıvan, temizlik personeli, aşçı, teknisyen pozisyonlarında çalıştırılmak üzere kurumdaki eksikliği gidermek için 15 tane  sözleşmeli personel alımını sözlü sınav ile gerçekleştirecek. Bu bağlamda 3 adet bahçıvan, 9 adet temizlik personeli, 1 adet aşçı ve 2 adet teknisyen alımı gerçekleştirecek.

Anayasa Mahkemesi personel alımı şartları

Anayasa mahkemesi başkanlığı kurumuna alacağı personeller için adaylara bazı şartlar koymaktadır. Alım yapılacak bütün pozisyonlar için birinci şart adayların 18 yaşını doldurmuş olması, adayların Türk vatandaşı olması ve KPSS B grubu sınavından en az 55 puan almış olmaktır.

Teknisyen alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik bölümünden mezun olma ve bununla birlikte Mesleki Eğitim Kanunu’na uygun ustalık belgesi ya da Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan onaylı mesleki yeterlilik belgesine sahip olma şartını adaylara sunmaktadır.

Bahçıvanlık alımı için de 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarından Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünden mezun olma şartını koymaktadır.

Temizlik personeli alımı için sadece lise veya açık liseden mezun olma şartı gereklidir.

Aşçı alımları için ise aşçılık, mutfak yönetimi, yemek pişirme teknikleri veya  Gastronomi bölümlerinden mezun olmak ve aşçılık görevini en az iki yıl boyunca yerine getirmek aşçılık alanında başvuran adaylara  sunulan şartlardandır.

Anayasa Mahkemesi personel alımı için gerekli bilgiler!

Anayasa mahkemesi personel alımı için kuruma teslim etmeniz gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler şunlardır;

Adli sicil belgesi, askerlik bilgilerinin bulunduğu belge, KPSS belgeleri, ve alınacak kadroya göre gerekli olan belgelerdir. Başvuru için gerekli olan bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp Anayasa Mahkemesi kurumuna başvuru tarihi bitmeden önce  teslim etmeniz gerekiyor.Anayasa Mahkemesi Başkanlığı 15 sözleşmeli personel alımı ilanı!

Anayasa Mahkemesi başvuru bilgileri

Personel alım başvurularınızı, e-Devlet uygulaması üzerinden Anayasa Mahkemesi Başkanlığı Kariyer kapısı kamu işe alım ya da Kariyer kapısı web sitesi üzerinden haberimizde bahsettiğimiz gerekli başvuru belgelerini sisteme yükleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvurularınızı 27 Mart 2023 Pazartesi günü saat 13.30’dan itibaren 3 Nisan 2023 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar yapabilirsiniz.

SONRAKİ HABER