Amazon Türkiye 1300 personel alımı yapacak! Başvurular nereden yapılıyor ne zaman başlayacak

Amazon Operasyonları Türkiye Genel Müdürü Hakan Karadoğan tarafından yapılan açıklamayla birlikte Türkiye'den 1000 kişinin işe alınacağını duyurdu.

Amazon Türkiye 1300 personel alımı yapacak! Başvurular nereden yapılıyor ne zaman başlayacak

Çok uluslu bir Amerikan teknoloji firması olan Amazon, Türkiye pazarına yeni yeni giriş yapmaya başladı. Yapılan bu girişimin köklü ve sorunsuz şekilde ilerleyebilmesi için süreçler bazı zamanlarda uzayabiliyor. Amazon'un dünyadaki en büyük şirketlerden bir tanesi olması nedeniyle birçok kişi şirketin bir personeli olmak için sürekli başvuruda bulunuyor. 

Dünyanın en geniş kapsamlı ve büyük ölçekli şirketlerinden biri olan Amazon bünyesinde yüzbinlerce kişi çalışmak istiyor. Firma tarafından sunulan 1300 işçi alımı sayesinde birçok kişi ihtiyaçlarını gidererek iş sahibi olabilecek.

Amazon Türkiye 1300 personel alımı yapacak! Başvurular nereden yapılıyor ne zaman başlayacak

800 Kişiye İş İmkanı

Türkiye'deki ilk lojistik üssünü açan Amazon, yapacağı alımla birlikte 1300 kişiyi istihdam edecek. Yapılacak alımlarda kişilerden bazı koşulların sağlanması istenecek. Geçen aylarda başlayan alım süreci devam ederken birçok farklı alan için farklı başvuru şartları ve statülerde alım yapılacak. Personel alımları yavaş bir şekilde ilerleyerek giderek alım sayıları artırılacak. 

Personel Alımları Hangi Bölümlerde Yapılacak?

Büyük ve köklü bir şirkette uzun süreli çalışmak isteyen kişiler başvurmak için nereden başvuru yapılacağını merak etmeye başladı. Amazon lojistik üssünde çalıştırılmak üzere  yeni lojistik üssünde mühendis, insan kaynakları uzmanı, muhasebe, iş sağlığı ve güvenliği, bilgi işlem ile ürünlerin kabulü ve depolanmasıyla beraber müşterilerin siparişlerinin paketlenmesinden sorumlu depo operatörleri işe alınacak. Alım yapılacak depo operatörleri iş içerisinde bu durumları yapabilmesi gerekmektedir;

 - Güvenlik, kalite ve üretim standartlarını takip edebilmelisiniz.
 - Uzun süre ayakta durabilir ve yürüyebilirsiniz, bu vardiya başına 8 saatten fazla olabilir.
 - Ağırlığı 15 kg'a kadar olan ürünleri kaldırmanız ve taşımanız gerekebilir.
 - Kaldırma, eğilme ve dönüş, diz çökme ve çömelme hareketleri yapmanız gerekebilir.
 - Her tür Amazon ürünü üzerinde çalışmanız gerekebilir.

Başvurular Nereden Yapılıyor?

Amazon şirketinde çalışmak için başvurular kariyer siteleri ve çeşitli ilanlar üzerinden yapılabilmektedir. Kariyer siteleri aracılığıyla özgeçmişinizi firmaya göndererek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Bu konu hakkında sıcak gelişmeler olduğunda bilgi almak için Kamu Gündemi mobil uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak indirebilir ve takip edebilirsiniz.

Android için tıklayarak indirin. 
Apple için tıklayarak indirin. 

SONRAKİ HABER