Almanya Türkiye'den 44 bin TL maaşla 6000 personel alımı alacak! Vize kolaylığı, oturum, yerleşme!

Almanya işçi alımında merak edilen sorular yanıt buldu. Türkiye'den 6 bin işçi alımı yapacağını ilan etmesiyle aranan meslek ve kriterler netlik kazandı. Almanya iş ilanları başvuru detayları belli oldu.

Almanya Türkiye'den 44 bin TL maaşla 6000 personel alımı alacak! Vize kolaylığı, oturum, yerleşme!

Almanya 44 bin TL maaşla 6000 kişi alacak! İşçi alımında aranan kriter ve meslek - Yurt dışı iş ilanları son aylarda sık sık araştırmaya başlandı. Her gün neredeyse 100 binden fazla kişinin araştırma ilanları arasında Almanya birinci sırada yer alıyor. İş potansiyeli, yüksek maaş, hayat şartlarında ucuzluk, para birim değeri, imkan fazlalığı ve dahası için gözde ülke Almanya, Türkiye'den 6 bin işçi alacağını ilan etti. Belirlenen şartları sağlamanız takdirinde tek koşul meslek seçeneklerini belirli bir seviyede sağlıyor olmanız isteniyor.

Türkiye'de ekonomik koşulların engel koyduğu imkan kısıtlılığına uğrayan genç bireyler artık yurt dışına giderek hayatının geri kalanını dizayn etme planları kurmaya başladı. İsteğin bu noktaya gelme nedeni, 2021 Kasım ayında dünya geneli başlayan enflasyon krizi ve dolar kurunun yükselişe geçmesi nedeniyle bir yıl içinde ülkemizde hemen hemen satışı gerçekleşen tüm kategorilerdeki ürünlerin fiyatları alınamaz seviyeye gelmesi oldu. Araba hayali kuran bir kişi kredi çekme ihtimalinde yüksek geri ödeme tutarı engeli, bayilerde sıfır araç bulamama, yüksek fiyat çeken ev sahipleri ve olumsuz koşullar altında hayallerini yurt dışında gerçekleştirmek daha cazip geliyor.

Almanya Türkiye'den 44 bin TL maaşla 6000 personel alımı alacak! Vize kolaylığı, oturum, yerleşme!

ALMANYA İŞÇİ ALIMI

Almanya'da yaşlı nüfusun total orana kıyasla yüksek olması, gelecek iş mesleklerinde çalışacak işçinin bulunamama engeli oluşturuyor. Her ay planlı biçimde alım gerçekleştiren Almanya, yurt dışı ilanlarını iş gücü potansiyeli yüksek, verimli, dinamik nüfuslu ülkelere açıyor. Her yıl Türkiye'den yaklaşık 50 bine yakın işçi alımı yapan Almanya bu sefer ki kriterleri alışılagelmişin dışında açıklandı.

İŞÇİ ALIMINDA MESLEKLER

Almanya'da çalıştırılmak üzere ihtiyaç duyulan meslek dalları belli oldu. İlan detaylarında verilen meslek dalları inşaat, sanayi, hava ve sağlık hizmetleri, aşçı, yaşlı ve çocuk bakıcı, vasıflı ve vasıfsız işçi, geri dönüşüm olmak üzere toplam 6 bin kişi alacak.

Yukarıda belirtilen mesleklerde Avrupa'da geleceği hiçbir zaman bitmeyecek mesleklerdir. Özellikle yüksek maaş alan Alman vatandaşlar genellikle işlerini tek elden yürütmek adına personel temin ederek günlük ihtiyaçlarını bu şekilde gidermektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI?

Türkiye'den 6 bin işçi alımı yapacağını duyuran Almanya, şartlarını duyurdu. İşçi alım şartları;

  • Lise mezunu olmak,
  • Ehliyet sahibi,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı,
  • Son 10 yıllık ikametgah adresi,
  • SGK hizmet döküm belgesi,
  • Sağlık raporu,
  • En az 27, en fazla 38 yaşında olması,
  • B2 seviyesi Almanca, C1 seviyesi İngilizce bilmek.

İstenilen genel başvuru şartları yukarıda olduğu gibi paylaşıldı.

MAAŞLAR NE KADAR?

Almanya'da işe başlayan biri en düşük 2200 bin euro maaş almaktadır. Türk Lirası ile karşılaştırıldığında 44 bin TL'ye denk gelmektedir. Üst düzey mesleklerde görev icra eden kişiler en az 9 bin euro maaş alıyor. Yaklaşık olarak 175 bin TL tekabül ediyor.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Almanya iş başvuru merak edilen konular arasında yer alıyor. İş başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, bu alanda yıllardır hizmet veren güvenilir şirketlere giderek gerekli bilgileri öğrenmeleri halinde başvurularını gerçekleştirebilmektedir. İkinci bir alternatif Almanya'nın Türkiye'de açtığı temsilcilikler ile görüşme sağlayıp açılan başvuru ilanında ön kayıt yaptırmalısınız.

SONRAKİ HABER