AFAD'tan personel alımı duyurusu geldi! Başvuru şartları açıklandı: Süreç resmen uzatıldı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) kadrolarına personel ve memur alımları için çok önemli bir açıklama yapıldı. Bu gelişmede AFAD'ın başvuru süresini ve sınav tarihlerini uzatma hakkında karar aldığı bildirildi.

AFAD'tan personel alımı duyurusu geldi! Başvuru şartları açıklandı: Süreç resmen uzatıldı

AFAD kadrolarında görev alacak personel ve memur alımlarını içeren açıklamalar yayınlandığı belirtilerek geçtiğimiz zamanlarda gelen ilanlar için uzatma ve erteleme kararı alındığı bildirildi. Ayrıca devam eden memur alımı mülakatları hakkında da değişiklikler yapıldığı bildirildi.

PERSONEL ALIMI GELİŞMESİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) kadrolarına personel ve memur alımları için başvuru süresini ve sınav tarihlerini uzatma hakkında karar aldı. 

Kahramanmaraş'ta 7,7 şiddetinde olan deprem felaketinin ardından devam eden personel alımı faaliyetlerinin ertelendiği ifade edildi.

AFAD bu doğrultuda memur ve personel alımlarını içeren açıklamasında sürecin uzatıldığı bilgisi de aktarıldı.

AFAD'TAN YAPILAN AÇIKLAMA 

AFAD tarafından konu hakkında yapılan duyuruda ise şöyle denildi:

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen depremler nedeniyle personel alımına yönelik aşağıda belirtilen giriş (sözlü) sınavları Başkanlığımızca belirlenecek ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir. Belirlenecek sınav tarihleri Başkanlığımız internet sitesinde duyurulacak olup adaylara ayrıca yazılı bir tebligat yapılmayacaktır.

20-21 Şubat 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen “AFAD Denetçi Yardımcısı Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı”
27 Şubat-03 Mart 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen “AFAD Uzman Yardımcısı Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı”

06-17 Mart 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen “Sözleşmeli Personel Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı”

13-17 Mart 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen “İl AFAD Uzman Yardımcısı Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı”

Ayrıca, başvuru süresi Kariyer Kapısı üzerinden devam etmekte olan “Sözleşmeli Personel Alımı”  başvuruları 28 Şubat 2023 tarihi saat 17.00’ye, “İl AFAD Uzman Yardımcısı Alımı” başvuruları ise 6 Mart 2023 tarihi saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır.

SONRAKİ HABER