ABD birçok alanda Türk işçi istihdam edecek! Günlük 120 aylık 3600 dolar maaşla personel alınacak

Dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri birçok alanda çalıştırılmak üzere Türk personel alımı yapacağını duyurdu. Çeşitli ilan sitelerinde iş ilanları paylaşıldı. ABD birçok alanda Türk işçi istihdam edecek! Günlük 120 aylık 3600 dolar maaşla personel alınacak

ABD birçok alanda Türk işçi istihdam edecek! Günlük 120 aylık 3600 dolar maaşla personel alınacak

ABD birçok alanda Türk işçi istihdam edecek! Günlük 120 aylık 3600 dolar maaşla personel alınacak - Dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri birçok alanda çalıştırılmak üzere Türk personel alımı yapacağını duyurdu. Çeşitli ilan sitelerinde iş ilanları paylaşıldı. Birçok Türk vatandaşının en büyük hayalleri arasında yer alan ABD'de çalışma vizesi almak için belirli vasıf ya da becerilere sahip olmak gerekiyor. Bunun için en önemli özelliklerden birisi de şüphesiz bir kurum ya da şirket tarafından işe alınmak olacaktır.

Dünyanın en büyük ticaret ağını oluşturan şirketler arasında yer alan ABD'de yurt dışı personel alım ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Bu doğrultuda vatandaşlar yurt dışı iş ilanlarını incelerken vatandaşlar da ABD hayallerini nasıl gerçekleştirecek bunları araştırıyor. İşte son olarak ABD tarafından paylaşılan iş ilanı birlikte şartlar, detaylar ve daha fazlası kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

H-2B İŞÇİ VİZESİ İLE ABD'YE GİDEBİLİRSİNİZ

H-2B işçi vizesi: Bu vizeyle görece basit işlerde çalışma imkanınız var. Tek şart 18 yaşını doldurmuş ve lise mezunu olmanız. Bu vize 1 yıllık verilir her defasında 1 yıl uzatabilir ve toplam 3 yıl Amerika'da kalabilirsiniz. Neredeyse her masrafınız işverenlerce karşılanıyor.

ABD AÇIK İŞ İLANLARI

ABD birçok alanda Türk işçi istihdam edecek! Günlük 120 aylık 3600 dolar maaşla personel alınacak

Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan açık kurumsal iş ilanlarını görüntülemek için LinkedIN uygulamasını kullanabilirsiniz. Buradan beceri ve vasıflarınızı iyi bir şekilde aktarmalı ve görüntülü mülakata katılmanız gerekmektedir.

ABD'de kesin olarak çalışabilmeniz için en önemli olaylardan birisi de şüphesiz Work and Travel. Burada çalış ve tatil yap mantığı ile ABD'nin bir hizmeti olan bu süreçte belirli bir ücret ödemesi yaparak hazır işinizin olduğu Amerika'ya gidiyor ve 3 ay çalışıyorsunuz. 3 ay boyunca kazandığınız ücret verdiğiniz ücretten yüksek olurken son 1 ay ise tatil yapma hakkınız bulunuyor. Bu şekilde bununla 4 ay boyunca ABD'de vakit geçirebilmektesiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI

  • Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde örgün öğretim öğrencisi olmak
  • Önlisans derslerini saydırıp 4 yıllık lisans programına geçiş yapabilecek bir bölümde okuyor olmak
  • Lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmak (18-30 yaş ancak 26 yaş sonrası vize ihtimali düşebilir.)
  • En az Intermediate düzeyde İngilizce seviyesine sahip olmak

WORK AND TRAVEL HANGİ İŞLERDE ÇALIŞILIYOR

  • OTEL VE RESORT İŞLERİ
  • FAST FOOD VE RESTAURANT İŞLERİ
  • EĞLENCE VE SU PARKLARI İŞLERİ
  • MAĞAZA VE SATIŞ İŞLERİ

WORK AND TRAVEL GÜNCEL ÜCRET

Work And Travel için güncel ücret ödemesi 3 bin dolar ila 4 bin 500 dolar arasında olmaktadır. Burada pasaport, vize, uçak gibi ödemeler ile birlikte toplamda 6 - 7 bin dolar gibi masrafınız olacak.