81 il genelinde 376 sağlık personeli ve 842 memur alımı yapılacak!

İŞKUR 81 il genelinde 376 sağlık personeli ve 842 memur alımı yapacağını duyurdu. 21 Acil Tıp Teknisyeni, 842 Memur, 20 Hasta Kayıt Görevlisi, 184 hemşire ve 151 Hasta Bakım Elemanı yapılacağını belirten İŞKUR, iş başvurularının 24 Ocak 2023 tarihinde başladığını belirtti.

81 il genelinde 376 sağlık personeli ve 842 memur alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 24 Ocak 2023 tarihinde en ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden KPSS şartsız sağlık personeli ve memur alımı yapacağını duyurdu.

Sağlık personeli ve memur alımlarının 81 il genelinde yapılacağını belirten İŞKUR, Şehir Hastanelerinde, Araştırma ve diğer sağlık kurumlarında çalıştırılmak üzere bay-bayan 21 Acil Tıp Teknisyeni, 842 Memur, 20 Hasta Kayıt Görevlisi, 184 hemşire ve 151 Hasta Bakım Elemanı yapılacağını söyledi.

Toplamda 376 sağlık personeli ve 842 büro memuru alınacak. Bunun yanı sıra başta İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere 7 farklı bakanlığı ve 11 farklı üniversiteye KPSS şartlı ve KPSS şartsız personel alımı yapılacak olup, bu bakanlıkların ve üniversitelerin güncel ilan detaylarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Peki, hangi illerde Acil Tıp Teknisyeni, Memur, Hasta Kayıt Görevlisi, hemşire ve Hasta Bakım Elemanı alımı yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? İş başvuruları nereye ve nasıl yapılacak?

İŞ BAŞVURU İŞLEMLERİ

Bu belirtilen mesleklerle ilgili tüm kayıt işlemleri İŞKUR üzerinden online veya ALO 170 telefon hattı üzerinden yapılacaktır. Başvurular bugün başladı ve 6 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek.

Hangi illerden hangi kurumlara kaç personel alınacağı, istenilen başvuru şartları ve diğer tüm detaylar; aşağıda mesleklere göre ayrı ayrı verilmiş linkler üzerinden belirtilmiştir. Bu belirtilen linkleri kopyalatıp aratarak tüm detayları görüntüleyebilir ve akabinde aynı sayfa üzerinden online başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Acil tıp teknisyeni alım ilanları: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2000

Memur alım ilanları: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2267

Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi Alımı: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=11365

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx

Hemşire alım ilanları: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3143

SONRAKİ HABER