7 ilde KPSS’siz hasta kabul kayıt görevlisi alımı başladı: 18 yaş üstü kadın erkek başvurabilecek

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden çeşitli meslekler için personel alımları yayımlanıyor. Özellikle KPSS şartsız hastane personel alımları son dönemlerde sıkça araştırılıyor. 18 yaş üstü kadın erkek şartları taşıyan herkes başvurabilecek. İşte detaylar

7 ilde KPSS’siz hasta kabul kayıt görevlisi alımı başladı: 18 yaş üstü kadın erkek başvurabilecek

İŞKUR, online personel alımlarını devam ediyor. Özellikle pandemi döneminde online başvurulara talep hızla artmıştı. Ancak internetten başvuruların rahatlığını tadan iş arayanlar güncel ilanları kaçırmadan başvurabiliyor. Peki, İŞKUR hangi illerde hasta kabul kayıt görevlisi alımı yapacak? İşte detaylar

İŞKUR KPSS şartsız personel alımları daha sık araştırılıyor. İş arayanlar hastane personel alımlarına daha dikkatle bakıyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan son hasta kabul ve kayıt görevlisi alımlarında detaylar belli oldu. 7 ilde KPSS şartsız hastane personeli alınacak. Alımların hepsi özel sektöre yapılacağı için adaylarda KPSS şartı aranmayacak, mülakat yapılmayacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar hem genel hem de özel şartları araştırıyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan hasta kabul ve kayıt görevlisi alımları için şartlar açıklandı. Adayların başvurmak istemeleri halinde ilanların içerisindeki özel şartları taşıması gerekecek. Genel başvuru şartları ise bütün İŞKUR'a kayıt olan ve iş arayanlar için geçerli olacak. 

Hasta kabul kayıt görevlisi olarak çalışmak isteyenlerin en az 18 yaşını tamamlamış olması, TC vatandaşı olması ve alım yapılacak sağlık kurumunun belirlediği eğitim seviyesini tamamlamış olması gerekecek. Detaylara İŞKUR'un açık iş ilanları üzerinden yayınlandığı Hasta Kabul Kayıt Görevlisi alımları üzerinden ulaşabilirsiniz. 

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

Başvurular yayımlandığı tarihe göre farklılık gösterebiliyor. Son başvuru tarihleri her ilan için farklı. İlanların son başvuru tarihleri için İŞKUR'un sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

7 ilde KPSS’siz hasta kabul kayıt görevlisi alımı başladı: 18 yaş üstü kadın erkek başvurabilecek

SONRAKİ HABER