65 yaş altı vatandaşlar incelesin! Aile Bakanlığı kamu personel alımı ilanı yayınladı KPSS şartı yok hemen başvurun

Aile Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması kapsamında 65 yaş altındaki vatandaşlar için yeni bir müjde var! 65 yaş altı vatandaşlar incelesin! Aile Bakanlığı kamu personel alımı ilanı yayınladı KPSS şartı yok hemen başvurun

65 yaş altı vatandaşlar incelesin! Aile Bakanlığı kamu personel alımı ilanı yayınladı

65 yaş altı vatandaşlar incelesin! Aile Bakanlığı kamu personel alımı ilanı yayınladı KPSS şartı yok hemen başvurun - Aile Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması kapsamında 65 yaş altındaki vatandaşlar için yeni bir müjde var! Üstelik açılan kontenjanlara hemen herkes başvuru yapabilecek. Başvurular ise E-devlet kapısı üzerinden yapılacak! İşte detaylar…

Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 65 yaş altındaki vatandaşlardan personel alımı yapılacağı duyuruldu. İşaret dili tercümanı kadrosundan yapılacak olan ilana göre başvuru şartları de detaylı bir şekilde açıklanmış bulunuyor. Aile Bakanlığı açıklamasına göre iş başvurusunda KPSS puan şartı aranmıyor. Bunun yanı sıra 65 yaş altı şartı da bulunmaktadır. İlanlara ise en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Adayların Türk İşaret Dili ve Yeterlilik sınavında en az 60 ve üzeri puan alınması şartı da bulunmaktadır. Tüm bu kriterleri karşılayan kişiler için yeni bir iş alanı da ortaya çıkmıştır.

MÜRACAAT ŞARTLARI

Aile Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda başvuru şartları açıklandı. 

  • 657 sayılı kanunun 48. Maddesinin birinci fıkrasının A bendinde yer alan 4,5 ve 7 numaralı alt bentlerinde bulunan koşulların tamamını taşıyor olmak gerekiyor.
  • En az lise mezunu olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli, yaşlı ya da malul aylığı almıyor olmak,
  • 65 yaşını doldurmamış olmak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik kapsamında işaret dili tercümanlığı yapmak için yeterli sevide olduğunu gösterir belge ve sertifikalara sahip olmak!

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

65 yaş altındaki İşaret Dili Tercümanı kadrosuna başvuruları 3 Ekim 2022’de başlıyor. 21 Ekim 2022 tarihine kadar da devam edecek olan süreç için başvuru sistemi olarak E-devlet kapısı kullanılacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • 1 Adet vesikalık fotoğraf,
  • İşaret Dili Bildiğine Dair Sertifika ya da belge
  • TİYDES sonuç belgesi
  • Adres beyanı, askerlik durum belgesi ve adli sicil kaydı
  • İşaret dili tercümanı olmaya engel bir durumu olmamak

Talep olunan belgelerin tamamı e-devlet kapısı üzerinden sisteme yüklenecektir. Ayrıca herhangi bir evrağı teslim etmeye gerek bulunmamaktadır.