60 KPSS puanı ile SGK 341 kamu personel alımı yapıyor! Başvuru için son 4 gün!

Sosyal güvenlik Kurumu tarafından paylaşılan iş ilanına göre toplamda 341 kamu personel alımı yapılacağı duyuruldu. 60 KPSS puanı ile yapılacak olan alımlar için gereken şartlar ile birlikte kadro sayısı da açıklandı. İşte detaylar...

60 KPSS puanı ile SGK 341 kamu personel alımı yapıyor! Başvuru için son 4 gün!

Bundan kısa bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından personel alım ilanı yayınlanmıştı. Yayınlanan bu ilanın ardından başvurular henüz tamamlanmamışken başvuru detayları yeniden gündeme geldi. Her kadro için farklı alım şartları verilirken her kadro için de farklı alım sayısı paylaşıldı. Peki kamu kurumlarında çalışmak üzere başvuru yapacak olan kişiler için gerekli olan personel alım şartları nelerdir? 

SGK 341 PERSONEL ALIM İLANINI YAYINLADI! 

Yayınlanan kamu personel alım ilanına göre alım yapılacak olan kadrolar ve açık pozisyon sayısı şu şekilde verildi; 

Destek Personeli = 171 kişi 

Koruma Güvenlik Görevlisi = 59 kişi 

Teknisyen = 9 kişi 

Büro Personeli = 102 kişi 

Bu kadrolara başvuru yapmak isteyen kişiler için hem gerekli olan genel şartlar hem de her kadro için ayrı olarak gerekli olan özel şartlar paylaşıldı. Başvuru için gerekli olan genel şartlar şu şekildeydi.. 

BAŞVURU ŞARTLARI 

Her kadro için gerekli olan başvuru şartları şu şekildedir; 

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi ile aynı Kanunun 48’ inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 1*, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerindeki ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların Ek-1’inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alanlar (dul ve
    yetim aylığı hariç) ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.
  • Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak 
  • Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,
  • Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

KADROLAR İÇİN ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI 

Bu başvuru şartlarının yanı sıra her bir kadro için gerekli olan başvuru şartları verilmiştir. Verilen özel şartlara ulaşmak için aşağıda bulunan bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

SGK 341 PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ... 

7 Ekim 2022 tarihinde sona erecek olan başvuruların Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden yapılacağı öğrenildi. 

 

SONRAKİ HABER