2023 TPAO 450 personel alımı yapacak! İŞKUR üzerinden başvuru!

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı 2023 yılı için 450 personel alımı yapılacağını açıklanırken, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı personel alımı için başvuru şartları merak konusu olurken, TPAO alımlarının İŞKUR aracılığıyla yapılacağı bilgisi verildi.

2023 TPAO 450 personel alımı yapacak! İŞKUR üzerinden başvuru!

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı bünyesine tam tamına 450 personel alımı yapılacağı bilgisi verilirken, başvuru şartları ile ilgili detaylar verildi. Peki TPAO bünyesine alımı yapılacak kadro dağılımı nasıl? Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı personel alımı ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle...

TPAO, 2023 yılı için personel alımı yapılacağını duyurdu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı 2023 personel alımı ile alakalı bilgiler resmi sosyal medya hesabından duyuru yapılarak şu şekilde açıklandı:

“TPAO Ortaklığımız, Ülke genelinde enerji bağımsızlığına giden yolda hız kesmeden üretim faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Gün geçtikçe arama ve üretim faaliyet ve  keşiflerimiz için yeni çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duymaktayız.” diyerek personel alımı yapılacağı müjdesini verildi.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı aracılığıyla yapılan duyuruya göre, Ankara’da bulunan Merkez Teşkilatı ile Taşra Teşkilatına, Batman, Adıyaman, Trakya ve Şırnak Bölge Müdürlüklerine çeşitli pozisyonlarda 175’i lisans, 275’i ön lisans mezunu olmak koşuluyla 450 personel alımı yapılacağı bilgisi yer alıyor.

Personel alımları ne zaman yapılacak?

 Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı aracılığıyla resmi sosyal medya hesabından yapılan duyurudan edilen bilgilere göre, personel alımları İŞKUR aracılığıyla alınacağı bilgisi yer alıyor. Ayrıca 2023 yılı Mayıs ayı sonu kadar yayımlanacak olan yeni ilanlar ile ilgili şu açıklamalar yapıldı;

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri ile alımlar yapılacağı ve bu doğrultuda da personel alımı için bu yönetmenliğe tabi tutulacağı bilgisi verildi.

Tüm personel alımı ilanları İŞKUR  üzerinden 2023 yılı Mayıs sonu itibariyle yayımlanmaya başlayacağı bilgisi verildi. Bu kapsamda da başvurular İŞKUR aracılığıyla gerçekleşecek.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı aracılığıyla resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda yer alan personel alımı için başvuru yapmak isteyen kişiler için ilanların bu ayın sonu ile doğru açıklanması bekleniyor.

SONRAKİ HABER